Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube, Yanıltıcı Covid-19 Aşı Videolarını Yasaklıyor

YouTube, Covid-19 yanlış bilgileriyle mücadeleye yönelik yeni bir çabanın parçası olarak koronavirüs aşıları hakkındaki yanıltıcı iddiaları silme sözü verdi.

NHS veya Dünya Sağlık Örgütü gibi yerel sağlık otoritelerinin uzman fikir birliğiyle çelişen tüm videoların kaldırılacağını söyledi.


Facebook’un, insanları aşı olmaktan caydıran reklamları yasaklayacağı duyurusunun ardından geldi. Ancak, bu kısıtlama ödenmemiş gönderiler veya yorumlar için geçerli olmayacaktır.

YouTube, platformunda koronavirüs ile ilgili “tıbbi olarak doğrulanmamış” iddiaları zaten yasaklamıştı . Ancak şimdi politikayı aşılarla ilgili içeriği içerecek şekilde açıkça genişletiyor.

YouTube, COVID-19 Videolarını Yasaklıyor

Facebook’un yeni politikası, aşılama karşıtı mesajların yayılmasından kar elde etme suçlamalarıyla karşı karşıya kalmasını engellemek için tasarlandı.

Sosyal ağ, daha önce yanlış iddialar içermeyen reklamların aşılara karşı olduğunu ifade etmesine izin vermişti.

Yeni kuralların “önümüzdeki birkaç gün içinde” uygulanacağını, ancak bu arada bazı reklamların yine de yayınlanacağını söyledi.

ABD’de grip aşısının nerelerde yapılacağı da dahil olmak üzere kullanıcılara grip aşısı hakkında bilgi vermek için bir kampanya başlattığını da sözlerine ekledi. İnsanları aşı olmaktan caydıran ücretsiz gönderi veya yorumlara da yine de izin verilmektedir.

Yılın başlarında, Facebook’un kamu politikası yöneticisi Jason Hirsch, Reuters’e şirketin kullanıcıların kişisel aşı karşıtı görüşlerini ifade edebilmeleri gerektiğine inandığını söyledi. Daha agresif bir sansürün insanları aşılar konusunda tereddütlü aşı karşıtı kampa itebileceğini söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu