Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

Bu makalemizde Youtube’da videoların görsellerini sizlere nasıl indireceğinizi anlattık. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

Youtube Video Görselleri

Youtube yıllar önce açtığı ortaklık programı ile video içeriği hazırlayan ve videolarda gösterilen reklamlardan gelen parayı video içeriği hazırlayıcı kişilerle paylaşmaya başlayınca yeni bir meslek dalı ortaya çıktı. Bu mesleğin adı her gün duyduğumuz youtuber kavramıydı. Youtube’da yüksek paraların kazanılması da videoların çok izlenmesi ile alakalı bir durum olduğu için videoların kalitesinde artış durumu söz konusu iken video için ön izleme görseli olan video görseli konusunda da tüm yayıncılar kendi çizgilerini ve görsellerinin standardını oluşturmaya çalıştı. Böylece youtube içerisinde çok boş içerikler olsa da bir televizyon yayını gibi sistem oluştu desek yalan olmaz. Hazırlanan tüm videolarda her bir videoya özel afişler, görseller hazırlanarak izleyicinin ilgisi çekilmesi amaçlanmakta. Bu konuda oldukça başarılı olan yayıncılar olduğu gibi yayınladığı görsellerden dolayı da çok tepki çeken ve abone kaybeden yayıncılar da bulunmaktadır.


YouTube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

Youtube Video Görselleri Nasıl Hazırlanır?

Youtube için video hazırlayıp yükleme ekranına geldiğinizde size video için öne çıkarılmış küçük bir görsel eklemenizi isteyecektir. Bu video görseli izleyiciye videonuz hakkında bilgi vereceğinden oldukça önemli bir ayrıntıdır. İşte bu noktada profesyonel çalışmalar ortaya girmektedir. Photoshop bilginiz varsa en güzel görselleri sizin çıkartmanız imkân dahilindedir. Bunun dışında Photoshop bilginiz yoksa çeşitli yazılım ve uygulamalar aracılığı ile video görsellerinizi hazırlayabilirsiniz. Örneğin canva.com sitesi üzerinden hazırlanmış youtube video görseli taslaklarından birini seçerek düzenleme ekranından düzenledikten sonra görsel çıktısını alıp yükleme yapabilirsiniz. Bunun dışında hem cep telefonlarında hem de masaüstü bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır.

Youtube Video Görselleri Nasıl İndirilir?

Youtube için hazırlanan tüm videolardan eklenen görsel 5 farklı boyutta yeniden ölçülendirildikten sonra sisteme yüklenmektedir. Milyarlarca görselin olduğu bu sistemde karışıklık olmasın diye belirli bir sisteme göre ilerlenmektedir. Video görseli indirmek istediğiniz zaman youtube videosunun ID değerini almanız yeterli olacaktır. Örneğin; youtu.be/pyvss_L85d/ adresindeki pyvss_L85d videonun ID değerini oluşturmaktadır. Adres satırından img.youtube.com/vi/pyvss_L85d/maxresdefault.jpg adresine erişim sağlarsanız videonun öne çıkarılmış görselini en büyük boyutta görüntüleyebilirsiniz. Resme sağ tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu