Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube, Kripto Para Birimi Videolarını “Tehlikeli İçerik” Olarak Tanımlamaya Başladı!

Dünyanın en popüler video platformu YouTube, “tehlikeli içerik” etiketine kripto para ile ilgili videoları atamaya başladı.

Bugüne kadar, konuyla ilgili 10’dan fazla video engelleme vakası bilinmektedir. Binance borsasının başkanı Changpeng Zhao, İnternet’teki bu tür olaylardan sonra, kripto endüstrisi temsilcilerinin kendi bağımsız ve sansürsüz sosyal platformlarını oluşturmak için birleşmek zorunda olduklarına inanıyor.


Aktif blogculardan Chris Dunn, Twitter’da kripto para birimi videosunun çoğunun YouTube tarafından kaldırılması için Tweet attı. Aynı zamanda, “tehlikeli içerik” in yayınlanması ve dolaşımın özel yasalarla kontrol edildiği malların satışı konusunda bir iz bırakıldı.

YouTube kripto para içeriği barındıran ve bu anlamda en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisiydi. Son dönemlerde bir çok kripto kanalı geliştirildi, bazıları muazzam miktarda abone kazandı.

Influencer Omar Bham, video devinin sektöre karşı ciddi adımlar attığından emin. Bham, kriptoyla ilgili Facebook grubunun bir süre önce nasıl silindiğine bir örnek vererek Google ve Facebook gibi dev şirketlerin gücünden bahsetmişti. Dahası, sosyal medya devi grubu yöneten tüm hesapları sildi ve o zamandan beri herhangi bir açıklama yapmadı ya da sorulara cevap vermedi. Bham, Youtube’un da şimdi aynı şeyi yapıyor olabileceğini öne sürüyor.

Sosyal ağlar ilk kez kripto endüstrisine karşı yasal işlem başlattı. 2018 yılı boyunca, hem Google hem de Facebook kriptoyla ilgili reklamları yasakladı. O yılın ilerleyen saatlerinde, Google yasağı kısmen kaldırmış ve Facebook da kaldırmıştı.

YouTube, Kripto Para Birimi Videolarını “Tehlikeli İçerik” Olarak Tanımlamaya Başladı!

YouTube, Kripto Para Birimi Videolarını “Tehlikeli İçerik” Olarak Tanımlamaya Başladı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu