Tiktok Takipçi Satın Al

Youtube Girmiyor Sorunu ve Çözümü

Youtube giremiyorum diyen arkadaşlar için Youtube giremiyorum sorunun çözümünü detaylı olarak makalemizde anlatıyoruz.

Youtube girmiyor sorunu çözümü nedir? Dünyada en fazla kullanılmakta olan video oynatma sitesi Youtube sitesine bazen erişilmekte sorunlar yaşanabiliyor.


Youtube giremiyorum ve ulaşamıyorum hata alıyorum bir sürü şikayet mevcut. Youtube erişim sorununu çeşitli adımlarla çözebilirsiniz. Bu yazımızda size 2 tane yöntem söyleyeceğiz ve bu yöntemlerden birisi sorununuzu çözecektir. Bazen ülkemizde Youtube’ ye erişim yasağı gelebiliyor. Elbette bu durum bazı kullanıcıları VPN servislerine yöneltiyor ve DNS ayarlarını değiştirmelerine sebep oluyor.

Ayrıca bilgisayarımızdaki HOSTS dosyalarındaki bozukluklar nedeniyle Youtube web sitesine ulaşılamıyor. Son olarak, internet tarayıcılarımızın bozulmasıyla meydana gelen sıkıntılarda Youtube sitesine ulaşmamızı engelliyor ya da videoların çok yavaş çalışmasına sebep olabiliyor.

Youtube Girmiyor Çözüm 1

Windows sistemimizde bulunan HOSTS dosyasındaki sıkıntıları çözerek erişimi sağlayabiliriz. HOSTS dosyasının içerisinde olan tüm bilgileri temizleyelim ve bu şekilde kaydedelim. Bu işlemden sonra Youtube giremiyorum şikayetiniz büyük ihtimalle çözülecektir. HOSTS dosyası internette gezinmemizde bize yardımcı olan çok önemli yerlerden biri.

Youtube Girmiyor Sorunu ve Çözümü

Siteye girmeden önce tarayıcı bu dosyayı kontrol eder ve buradan işlemlerini yapar. HOSTS dosyasına bilgisayarınızın C bölümünden Windows dosyasına oradan System32 dosyasına girerek sırasıyla driver ve etc dosyalarına erişebilirsiniz.

Ayrıca yine bilgisayarım ağ ayarlarından ağ paylaşım merkezini açıp DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Genelde kullanılan DNS sunucusu 8.8.8.8 diğeri ise 8.8.4.4 tür. Bu ayarları yaparak da çözüme kavuşabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sorununuz hala çözülmediyse bir sonraki çözümümüze göz atabilirsiniz.

Youtube Girmiyor Çözüm 2

Yukarıda vermiş olduğumuz çözüm önerisi işinize yaramadıysa bir de bu çözüm önerimizi deneyin. Youtube giremiyorum sorununu kullanmakta olduğumuz bazı internet tarayıcılarının (Chrome, Opera, Microsoft Edge, Mozilla vb.) için de olan yazılım ve eklentiler yüzünden bozulup kullanılamaz hale gelebildiğini görüyoruz. Bu tarz bozulmaların önüne geçmek için güvenlik önlemleri almalıyız.

Mesela Antivirüs yazılımları kullanarak bunların üstesinden gelip daha stabil çalışmasını sağlayabiliriz. Fakat bu yazılımlar da bazen zarar verebiliyor. Tarayıcılarda oluşan sorunlar Youtube ve bu tarz sitelerin kullanımına engel olabiliyor. Bazen virüsleri taramak ve tarayıcımızı sıfırlamakta bu sorunları çözebilir.

Youtube Girmiyor Sorunu ve Çözümü

Youtube Girmiyor Sorunu ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu