«
YouTube Gaming Fişi Çekiliyor! İşte Kapanma Tarihi İnternet Haberleri Oyun Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Google, geçen yıl bağımsız YouTube oyun uygulaması “YouTube Gaming” fişi çekiyor.

YouTube, uygulamanın özelliklerini taşımaya karar verdiğinden beri, bağımsız sürümü daha uzun süre yürütmek mantıklı gelmiyordu. Şirket başlangıçta kapatmanın Mart ayında gerçekleşeceğini söyledi ancak şimdi uygulamanın 30 Mayıs’ta kaldırılacağını doğruladı.

Amazon’un popüler platformu olan Twitch’in artan popülaritesi ile rekabet edebilmek için 2015 yılında YouTube Gaming için kollar sıvanmıştı. YouTube, Twitch‘in beğenileri popüler olmadan önce oyun içeriği için en iyi platformlardan biriydi, o sırada bağımsız bir hizmete sahip olmak mantıklıydı.

YouTube Gaming Fişi Çekiliyor! İşte Kapanma Tarihi İnternet Haberleri Oyun Haberleri Sosyal Medya Haberleri

YouTube Gaming kapanıyor

Popülerliği o zamandan beri azaldı ve Google’ı bağımsız bir uygulama tutmanın artık gerekli olmadığına ikna etti. Şirket, uygulamanın özelliklerini ayrı bir oyun bölümü altında ana YouTube uygulamasına geçirmeye karar verdi. İzleyiciler bu özel bölümde popüler yüklemeleri, canlı akışları ve oyunla ilgili diğer içerikleri bulabilir. 

YouTube Gaming kullanıcıları, uygulamayı son günler içinde kullanabilecek. O zaman ana uygulamanın oyun bölümündeki özelliklere erişmek zorunda kalacaklar. Özel bölüme, masaüstünde de youtube.com/gaming adresinden erişilebilir durumda olabilecekler. YouTube sırf oyun için ayrı bir uygulama geliştirmesi istedikleri gibi olmadı ve sonrasında akıllar başa gelmiş oldu.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *