Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Artık Xbox Konsollarında HDR’yi Destekliyor

Televizyonunuz bunu destekleyebiliyorsa, YouTube artık Xbox'ınız aracılığıyla HDR olarak görüntülenecektir.

YouTube videolarını Xbox’ınız üzerinden izler ve yüksek kaliteli görsellerin keyfini çıkarırsanız, konsol uygulamasının artık HDR akışını desteklediğini duymaktan memnun olacaksınız.

Son nesil Xbox One S veya Xbox One X’e veya mevcut Xbox Series X veya Xbox Series S’ye sahipseniz artık HDR içeriğini izlemek için YouTube uygulamasını kullanabilirsiniz. Tek şart, ilk etapta HDR’yi destekleyen bir TV’ye sahip olmanız gerektiğidir.


Engadget tarafından bildirildiği üzere , çıktının tam kalitesi Xbox konsolunuza bağlı olacaktır. Xbox Series X, 60 fps’ye kadar 4K’yı desteklerken, Xbox One S, 60 fps’de 1440p HDR sunar.

YouTube’daki çoğu içerik HDR formatında değil. Muhtemelen özellikle avlamanız gerekecek. Umarım, HDR desteği daha yaygın hale geldikçe ve onu destekleyen TV’ler daha uygun fiyatlı hale geldikçe, formatta daha fazla içerik göreceğiz.

YouTube Artık Xbox Konsollarında HDR'yi Destekliyor

İlgili Makaleler

Xbox’ta YouTube’u HDR olarak izleyin

HDR video kalitesini, PQ Rec.2020 HDR formatını ve VP9-2 codec bileşenini kullandığını gösteren YouTube “meraklıları için istatistikleri” açarak kontrol edebilirsiniz.

TV’niz HDR’yi destekliyorsa, YouTube videosu otomatik olarak bu formatta yayınlanır. Hiçbir şeyi manuel olarak etkinleştirmenize gerek yoktur.

PS4’teki YouTube uygulaması 2019’dan beri HDR desteğine sahip, ancak kafa karıştırıcı bir şekilde PS5’teki aynı uygulama yok. Ne Sony ne de YouTube onaylamasa da, eninde sonunda kullanılabilir olacağını varsayabiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu