YÖK, Üniversite Öğrencilerine 6 GB Ücretsiz İnternet Verecek

YÖK, Üniversite öğrencilerine 6 GB ücretsiz internet verecek. Peki ücretsiz internet nasıl alınacak?

Son dakika gelen bilgisine göre YÖK öğrencilere 6 GB ücretsiz internet tanımladığı aktarıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim modelinde ders işleyen öğrenciler için ücretsiz internet hizmete sunuldu. Öğrenciler mobil operatörlerinden internetlerine ulaşabilecek.

Gelen son dakika bilgisine göre YÖK öğrencilere 6 GB ücretsiz internet vereceğini bildirdi.  Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim modelinde ders işleyen öğrenciler için ücretsiz internet hizmete sunuldu.  Öğrencilere için yapılan bu çalışmada 6GB internete “Uzaktan Eğitime Destek” kotası kapsamında erişebilecekler.

Bu kapsamda üniversite öğrencileri “YÖK Dersleri Platformu” sayfasındaki dijital ders içeriklerine, telefonları / mobil internetleri üzerinden herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan erişebilecek ve 6 GB’a kadar ücretsiz kullanabilecek.

Zoom, Microsoft Teams, YouTube ve benzeri servislere bu 6 GB’lık internet ile ücretsiz erişim sağlamak mümkün olmayacak. Sadece üniversiteler tarafından üretilen dijital içeriklerin yer aldığı “yokdersleri.yok.gov.tr” adresinde geçerli olacak.

YÖK, Üniversite Öğrencilerine 6 GB Ücretsiz İnternet Verecek

YÖK’ten öğrencilere 6 GB ücretsiz internet!

İşte yapılan açıklama;

Sevgili Öğrencilerimiz,

Dünyada toplum sağlığını etkileyen Covid-19 küresel salgın tedbirleri kapsamında uzaktan öğretim çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte bildiğiniz üzere https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinde “YÖK Dersleri Platformu”nu hizmete sunduk.

Artık https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB’lık “Uzaktan Eğitime Destek” kotası kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından üniversitelerimizdeki uzaktan eğitime destek amacıyla verilen 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de* dahil olacaktır.

Bu adımın anlamlı fakat mütevazi bir adım olduğunun farkındayız. Fakat sizler için çalışmaya devam ediyoruz.

Kaynak: https://www.aksam.com.tr/guncel/son-dakika-yokten-ogrencilere-6gb-ucretsiz-internet-sozu-ucretsiz-internet-nasil-alinacak/haber-1069042

İLGİLİ İÇERİK:  YouTube Onay İşaretinden Daha Fazlasını Alıyor
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu