Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni YouTube Güncellemesi İçerik Üreticilerini Sevindirecek

YouTube yeni güncelleme ile içerik üreticilere telif hakkı talep anlaşmazlıkları üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor.

YouTube‘un son Studio güncellemesi nihayet insanlara telif hakkı talep anlaşmazlıklarıyla başa çıkmanın daha kolay bir yolunu sunuyor.

Yeni güncelleme artık içerik oluşturucuların telif hakkı anlaşmazlıklarını doğrudan dijital arka uç çalışma alanlarından çözmelerine izin veriyor ve onlara söz konusu hak talebinde bulunulan içeriği düzeltme seçeneği sunuyor. Bir Google ürün bloguna göre , “Desteklenen Trim” seçeneği, yeni Studio güncellemesiyle sunulan en büyük özelliktir. Ekip, ayarlanabilir uç noktalara izin vermek için çalışıyor, böylece içerik oluşturucular videolarının en mantıklı bölümünü belirliyor, ancak henüz mevcut değil.


Yeni YouTube Güncellemesi İçerik Üreticilerini Sevindirecek

İçerik oluşturucular ve müzik etiketleri veya üçüncü taraf şirketler arasındaki telif hakkı anlaşmazlıkları YouTube’da tutarlı bir sorundur. Şirket, içerik oluşturucuların sürekli olarak telif hakkı hak talepleriyle karşılaşmadığından emin olmak için farklı şirketlerle çalışmayı denedi, ancak sıkıcı bir savaş oldu. Bu yılın başlarında, içerik oluşturucular özellikle en büyük şarkı kataloglarından birine sahip olan Universal Music gibi grupları telif hakkı iddialarıyla aşırı hevesli oldukları için çağırdı.

Yeni Açıklamalar!

YouTube Temmuz ayında yeni bir politika güncellemesi yayınladı ve Universal gibi telif hakkı sahiplerinin şu anda telif hakkıyla korunan malzemenin bir videoda tam olarak nerede göründüğünü, bir telif hakkı ihlali vakası bildirirken daha önce yapmaları gerekmediğini belirtmesi gerektiğini belirtti.

İçerik oluşturucular ayrıca hangi videoların telif hakkı hak talepleriyle vurulduğunu görmek için Studio’daki video yayınlarını filtreleyebilir. Daha şeffaf olma çabasıyla YouTube ekibi, doğrudan Studio Dashboard’larında telif hakkı iddialarından farklı ve çok daha şiddetli olan telif hakkı ihtarları da gösteriyor.

Blog yazısı, “Ayrıca, telif hakkının yayından kaldırılma içeriği hakkında her zamankinden daha fazla şeffaflık sağlıyoruz ve şimdi yayından kaldırma bildiriminde davacı tarafından sağlanan telif hakkıyla korunan eserin özel tanımını ortaya koyuyoruz.” diyor.

YouTube’un blog gönderisi ayrıca, 2020’de içerik oluşturucuların genellikle deneyimlerini rahatsız eden telif hakkı hak talebinde bulunma karmaşasında gezinmelerine yardımcı olacak çok daha fazla güncelleme olduğunu da not ediyor. Şimdilik, şirket telif hakkı iddialarıyla çalışmayı, haksız olduğunu düşündüklerini itiraz etmeyi ve isabet eden şeyleri daha yakından izlemeyi kolaylaştırmaya çalışıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu