Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Xbox, PlayStation 5’ten Daha Performanslı Olacak!

Yeni nesil Sony ve Microsoft oyun konsollarının parametreleri ve performansı hakkında birçok söylenti var.

Her iki konsolun Zen 2 mimarisine sahip bir işlemci de dahil olmak üzere AMD bileşenlerini temel alacağından eminiz.


Ancak GPU ile her şey daha karmaşıktır. Bir Microsoft sözcüsü kısa süre önce yeni Xbox’ın performansının Xbox One X’e göre yaklaşık 12 TFLOPS’den iki kat daha yüksek olacağını söyledi.

PlayStation 5‘in performansı önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Yeni Xbox’ın 56 CU’lu, yani 3.584 akış işlemcili bir Navi nesil GPU alacağını söylüyor. Şu anda Navi neslinin en üretken temsilcisi olan RX 5700 XT’nin 2560 akış işlemcisine sahip olduğu için tüketici arasında böyle bir GPU görmedik.

Yeni Xbox, PlayStation 5'ten Daha Performanslı Olacak!

Ancak PlayStation 5‘in sadece 36 CU’lu bir GPU, yani RX 5700 gibi 2304 akış işlemcisi ile bir GPU aldığını ve bu durumda 2 GHz’deki performans sadece 9.2 TFLOPS olacak. Evet, PS4 Pro’nun iki katından daha yüksek, ancak yine de yeni Xbox’tan önemli ölçüde daha az. Ancak, şimdi Xbox One X ve PlayStation 4 Pro ile PlayStation 4 ve Xbox One S arasında da önemli bir fark var ve bu da geliştiricilerin konsollar için aynı oyunları yayınlamasını engellemiyor.

Yaklaşan konsollara dönersek, kaynak Sony PlayStation 5’in 448 veya 512 GB / s bant genişliğine sahip GDDR6 bellek ve aynı bellek olan ancak 560 GB / s bant genişliğine sahip yeni Xbox’ı alacağını söylüyor.

Son söylentilerin PlayStation 5‘in Xbox üzerindeki üstünlüğünden bahsettiğini hatırlayabilirsiniz, bu nedenle tüm bu bilgiler buna göre ele alınmalıdır. Bu gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için oyun haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu