Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp iOS Güncellemesi Yeni Animasyonlar Getiriyor

Yeni WhatsApp iOS güncellemesi yayınlandı!

Apple App Store’daki WhatsApp değişiklik günlüğü, 2.21.40 sürümündeki değişikliklerden bahsetmiyor. Okundu bilgisi artık iOS’ta da sesli mesajlarda devre dışı bırakılabilir.


Android kullanıcıları, WhatsApp sesli notları için okundu bilgilerini devre dışı bırakamaz. Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu WhatsApp , iOS’ta sesli mesajlar için yeni bir animasyon gibi bazı yeni özellikler getiren ve kullanıcıların okundu bilgisi ayarlarına bağlı olarak sesli mesajlar için makbuzları devre dışı bırakan bir güncelleme alıyor.

Yeni güncelleme iOS’ta 2.21.40 sürümü olarak geliyor ve App Store’da yayına alındı. Her nasılsa, App Store’daki WhatsApp listesi değişiklik günlüğünde herhangi bir yeni değişiklik göstermiyor (önceki güncellemedeki değişiklikleri gösteriyor). Bu, uygulama Kasım 2020’de kaybolan mesajlar gibi özelliklerle güncellendiğinden bu yana WhatsApp için ilk iOS güncellemesidir.

App Store listesi, değişiklik günlüğünde herhangi bir güncellemeden bahsetmese de, WABetaInfo’daki bir rapor, 2.21.40 sürümünün iOS uygulamasına getirdiği küçük güncellemelerin ayrıntılarını verir. Güncelleme, sesli mesajlar için yeni bir ilerleme çubuğu animasyonu getiriyor. Sesli mesaj sona ulaştığında, arayan kişi başlangıca geri döner. WABetaInfo tarafından ayrıntılandırılan değişikliklere göre bu animasyon yalnızca iOS 13 ve sonraki sürümlerde çalışan cihazlarda mevcuttur.

WhatsApp iOS Güncellemesi Yeni Animasyonlar Getiriyor

Yeni sesli not animasyonunun yanı sıra, yeni güncelleme sesli mesajlar için okundu bilgilerinde de değişiklikler getiriyor. Şimdi, ayarlardan okundu bilgisi devre dışı bırakılırsa, sesli mesajlarda da uygulanacaktır. Gönderen, alıcının sesli mesajı dinleyip dinlemediğini göremez. Okundu bilgileri Ayarlar >Hesap > Gizlilik > Okundu Bilgileri .

WhatsApp’ın Android sürümünde okundu bilgilerini devre dışı bırakma özelliği yoktur . WhatsApp’ın güncellemeyi Android sürümüne getirmeyi planlayıp planlamadığı bilinmiyor ancak WABetaInfor raporu, WhatsApp’ın özelliği bir sonraki iOS güncellemesinden kaldırabileceği de belirtildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu