Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Röntgen Teknolojisi Maliyetini Önemli Ölçüde Düşürecek

Nanox, maliyetini önemli ölçüde azaltacak yeni bir X-ray teknolojisi tanıttı. 2020’de bu tür cihazların 15 binini üretmeyi planlıyorlar.

Nanox , maliyetini önemli ölçüde azaltacak yeni bir X-ray teknolojisi tanıttı . 2020’de bu tür cihazların 15 binini üretmeyi planlıyorlar.


Dünya Sağlık Derneği’ne (WHO) göre, dünya nüfusunun üçte ikisi cihazların yüksek maliyeti nedeniyle X-ışını teknolojisine erişemiyor. Ekipman fiyatının ana kısmı, yayılan elemanı güvenli hale getiren ve hastanın sağlığına zarar vermeyen teknolojiden oluşur.

Nanox, bu soruna bir çözüm ve x-ışınlarını daha erişilebilir hale getirmenin bir yolunu önerdi. Tasarımı Star Trek serisinden esinlenilen yeni Nanox.Arc cihazı, üretim maliyetlerini birkaç kez azaltmaya yardımcı olacak.

Bunu başarmak için Nanox, aşırı ısınmayan ve sabit el cihazları olmadan yapabilen bir dijital sistem kullanır. Cihazın en pahalı kısmı portaldır, röntgen halkasını tutar ve hastanın vücudunun çeşitli kısımlarını tarayabilir.

Şirket ayrıca ABD hastanelerinde cihazlarının kullanımı için ticari modeli değiştirmeyi öneriyor. Müşterilerden cihazları doğrudan satın almasını istemek yerine Nanox, hastaların AI tabanlı analiz ve bulut hizmetleri için ödeme yaptığı “tarama başına ödeme” yöntemine dayalı X-ışını sunmayı umuyor.

Proje ekibi henüz yeni cihazın ne zaman piyasaya çıkacağını henüz duyurmadı, ancak yakın gelecekte 15 bin cihaz konuşlandırmayı umuyor. Şirket bunun için 26 milyon dolarlık ek fon aldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu