Tiktok Takipçi Satın Al

Bir Sonraki MacBook Air Daha İnce, Daha Hafif ve MagSafe’i Destekli Olacak

Apple ayrıca 15 inçlik bir MacBook Air yapmayı da düşündü ve Face ID ile hücresel bağlantıyı entegre etmek için çalışıyor.

Mac platformu, Apple’ın yeni M1 çipi sayesinde bir rönesans geçiriyor ve yeni bir rapor, şirketin MacBook Air için büyük bir yeniden tasarım üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığını iddia ediyor.

MacBook Air, 2008’deki ilk çıkışından bu yana Apple’ın en popüler dizüstü bilgisayarı oldu. Bir sonraki yinelemede, bilgisayarın mevcut Air’lerden daha ince ve daha küçük olması bekleniyor.


Apple’ın şirket içi Mac işlemcilerinin yeni nesil bir sürümü tarafından desteklendiği söyleniyor. Apple, yakın zamanda MacBook Air’deki Intel yongalarını kendi bünyesinde yetiştirdiği silikon ile değiştirdi, ancak dizüstü bilgisayarın endüstriyel tasarımı bozulmadan kaldı.

Bir MacBook Air Yeniden Tasarımı Devam Ediyor

Bloomberg muhabiri Mark Gurman’a göre bu durum, görünüşe göre 2021 veya 2022’de bir noktada gelecek olan elden geçirilmiş bir MacBook Air ile değişecek.

Apple, 13 inç kalacak olan ekranın etrafındaki sınırı daraltarak dizüstü bilgisayarı küçültmeyi tartıştı. Mevcut model 2,8 pound ağırlığında ve en kalın noktasında yarım inçten biraz fazla.

Gurman, şirketin 15 inç ekrana sahip daha büyük bir MacBook Air sürümü geliştirdiğini ancak bununla gelecek nesil için ilerlemediğini söylüyor. Söylentilere göre daha ince ve daha hafif görünümün yanı sıra, bir sonraki MacBook Air’in Apple’ın sevilen MagSafe şarj teknolojisi ile donatılacağı düşünülüyor.

Face ID Mac’e Geliyor Olabilir

Gurman’ın kaynakları, Apple’ın güvenli biyometrik kimlik doğrulaması ve entegre hücresel bağlantı ile birlikte Face ID’yi Mac platformuna getirmek için de çalışabileceğini öne sürüyor. Apple ayrıca hem hücresel bağlantı için – Mac’lerin akıllı telefon ağları üzerinden internete bağlanma yeteneği – hem de şirketin yüz tanıma sistemi Face ID için temel Mac desteğini geliştirdi.

Ancak, her iki özellik de yakında gelmeyecek gibi görünüyor. Bu amaçla, Face ID’nin başlangıçta bu yılki iMac yeniden tasarımına gelmesi planlanmıştı, ancak şimdi yeni tasarımın ilk yinelemesine dahil edilmesi olası değil.

MagSafe Tüm Apple Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Bir Sonraki MacBook Air Daha İnce, Daha Hafif ve MagSafe'i Destekli Olacak

MagSafe’e gelince, kullanışlı güç konektörünün diğer Apple dizüstü bilgisayarlarda da muzaffer bir geri dönüş yapması bekleniyor. 2006 MacBook Pro’da piyasaya çıkan, manyetik olarak bağlanan konektör, rahatlığı sayesinde insanları anında kazandı.

Kopan kablonun üzerinden takılıp düşerseniz, MagSafe tüm bilgisayarı aşağı çekmeden güvenle bağlantıyı keserek günü kurtarır. Ne yazık ki Apple, USB-C şarjı lehine 2018 yeniden tasarımıyla MagSafe’i tüm dizüstü bilgisayarlarında kullanmayı bıraktı.

Tamamen rahatlığın yanı sıra, MagSafe’in planlanan geri dönüşü, yeni nesil Apple dizüstü bilgisayarların eskisinden çok daha hızlı şarj edilmesi gerektiği anlamına da geliyor. Dahası, MagSafe, insanların şarj etmek için kullanmaya zorlandığı USB-C bağlantı noktalarından birini serbest bırakacak. Bu, daha büyük ve daha pahalı olan kardeşi MacBook Pro’dan her zaman daha az bağlantı noktasına sahip olan MacBook Air açısından özellikle önemli olabilir.

Apple, Mac serisindeki diğer bilgisayarları, yepyeni bir 14 inçlik model ve yakın zamanda rapor ettiğimiz mevcut 16 inçlik bir yeniden tasarım gibi, güncellemek için çalışıyor . Bu MacBook Profesyonelleri, insanlara yararlı hafıza kartı yuvaları gibi birkaç başka popüler özellik sunmalıdır. Dinamik olarak değişen kısayollara sahip bir dokunmatik ekran işlevi satırı olan Apple’ın yoğun bir şekilde eleştirilen Touch Bar’ı da bu bilgisayarlardan kaldırılacak.

Sonuç olarak, TFI Securities ile güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya inanılacaksa, revizyondan geçirilmiş MacBook Pro’ların yılın ortasında gelmesi bekleniyor. Çalışmalardaki diğer Mac güncellemelerinin yanı sıra, bildirildiğine göre hepsi bir arada iMac masaüstünün büyük bir yeniden tasarlanması.

Ayrıca, Apple mühendisleri daha ucuz, yarı boyutlu bir Mac Pro geliştirebilirler. Apple, tüm Mac’leri iki yıl içinde Apple silikona geçirmek için kendi belirlediği son tarihi karşılamaya çalışırken, bu ve diğer Mac güncellemelerinin tümü şirket içi işlemciler tarafından desteklenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu