Spotify'ın Artık 108 Milyon Abonesi Var! - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Spotify’ın Artık 108 Milyon Abonesi Var!

Spotify'ın Artık 108 Milyon Abonesi Var!

Dijital müzik paylaşım platformu Spotify’ın aylık ücretli abonesi 108 milyona ulaştı. Spotify’ın toplamda kullanıcı sayısı ise 232 milyon olarak açıklandı.

Spotify, en fazla ücretli abone sayısıyla dünyanın en büyük müzik platformu olmaya devam ediyor. Spotify Haziran 2019’da sona eren çeyrekte bünyesine 8 milyon yeni abone kattı. Bu yeni abonelerle birlikte Spotify toplamda 108 milyon aboneye ulaşarak rakibi Apple Music’e meydan okumaya devam ediyor. Ancak bünyesine kattığı 8 milyon kullanıcı tahmin edilen sayının yani 8.5 milyonun altında. Spotify, kazanç bülteninde aylık 232 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu da açıkladı. Bu, şirketin aynı zamanda 100 milyon ödeme yapan abonesi olduğu, Mart 2019’da sona eren ilk çeyrekte ise 217 milyon kullanıcı sayısıyla birlikte kendi rekorunu da kırmış bulunmakta.

 

Spotify'ın Artık 108 Milyon Abonesi Var!

 

Spotify premium abone sayımında, bazı kullanıcılar ücretsiz deneme süreleri sona erdikten sonra hizmete devam etmeme kararı vermesine rağmen 30 günlük ücretsiz deneme süresini de kullanmış olanları da içerip, toplam abone sayısı hakkında bilgi verdi. Her ay sadece 1 TL karşılığında premium seviyeye erişim sunmak için yılda iki kez avantajlar düzenlenmektedir. Pazar, Spotify bu yıl şubat ayında hizmetini verdiği Hindistan’da nasıl performans gösterdiğini görmekle de ilgilendi. Nisan ayında orada 2 milyon kullanıcı aldı, ancak şirket bugünkü kazanç çağrısı sırasında Hindistan’daki işleriyle ilgili bir şey söylemedi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Need for Speed Payback’dan Yeni Video Geldi!

Buğra Noyan

Streeet Fighter V Sezon 3 DLC Karakterleri Duyuruldu

Buğra Noyan

Türkiye’ye Yoğun Saldırı!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.