Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Koronavirüs Aşısı Eylül Ayında İnsan Testlerine Başlayacak

İlk koronavirüs aşısı bu yılın Eylül ayına kadar insan testlerine başlayabilir.

Bilim insanları, 2021’in sonlarında gerçekçi bir aşı görmeyi bekleyebileceğimiz en erken dönem olarak belirledi, ancak Johnson & Johnson, koronavirüs aşısının önümüzdeki yılın başlarında acil durumlarda mevcut olmasını bekliyor.


Bu, bir aşının gelişimi için hızlandırılmış bir zaman çizelgesidir, ancak yeni koronavirüs pandemi bizi bir panzehir için yıllarca bekleyemeyeceğimiz bir konuma getirdi. Çin’deki yeni koronavirüs salgını küresel bir salgına dönüştüğünden beri insanlar hayatlarının ne zaman normale döneceğini soruyorlar.

Ne yazık ki, tek bir tıp uzmanı veya epidemiyolog bize bu soruya kesin bir cevap veremez, ancak popülasyonun büyük bir çoğunluğu enfekte olana ve virüse karşı bağışıklık geliştirene veya ilk önce bu hastalığa yakalanmalarını önlemek için bir aşı alana kadar günlük hayatımızın aksaması devam edecek. Ancak aşı başlangıçta beklediğimizden çok daha yakın olabilir.

Yeni Koronavirüs Aşısı Eylül Ayında İnsan Testlerine Başlayacak

İlgili Makaleler

Johnson & Johnson: Koronavirüs aşısını Eylül’de test edeceğiz

Imperial College COVID-19 müdahale ekibi, bu ayın başlarında halka sunulan endişe verici bir çalışmada, bir aşının en az 18 ay uzakta olabileceğini iddia etti, ancak Pazartesi günü, Johnson & Johnson, Eylül ayında insanlar üzerinde test yapmaya başlamayı umuyor.

Johnson & Johnson, Biyomedikal Gelişmiş Araştırma ve Geliştirme Kurumu (BARDA) ile ortaklık kurduktan sonra, bir koronavirüs aşısının araştırılması, geliştirilmesi ve test edilmesine ortak finansman sağlamak için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapmıştır. Bu taahhüdün bir parçası olarak, Johnson & Johnson, hazır olduğunda 1 milyardan fazla aşı tedarikini sağlamak için ABD ve diğer ülkelerdeki üretim kapasitesini artıracak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu