Tiktok Takipçi Satın Al

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

E-devlet abonelik iptal etme işlemi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlar için sunduğu hizmetler elektronik ortamda güvenilir ve hızlı bir şekilde e- devlet aracılığıyla gerçekleştirebiliyor.


26 Ekim 2020 itibariyle verilen hizmetlere bir yenisi daha eklenerek herhangi bir kuruma ait aboneliklerinizi kuruma müracaat etmenize gerek kalmadan iptal ettirebilme imkânı sunuldu.

İptal talebi gönderdiğiniz firma talebinizi 24 saat içerisinde işleme alarak faturalandırmayı durdurmak zorunda olacak. Bu sayede siz de aldığınız hizmeti iptal ettirmek için dilekçe ve yazılı ibraz gibi zorunluluklardan kurtulacaksınız. Bu yayınımızda konu hakkında detaylı bilgiler sizlere aktarılacaktır.

E-Devletten Abonelik İptal Etme

Abonelik iptal etmek için gerçekleştirmeniz gereken adımlara geçmeden önce en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi almanız gerekiyor. Bu şifreye sahipseniz aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

  1. TC. Kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi kullanarak platforma giriş yapın.
  2. Bu noktada platform içerisinde açılan ilk ekranda arama kısmına “Abonelik Fesih İşlemleri” yazın.
  3. Açılan sayfada sahip olduğunuz abonelikler listelenecektir.
  4. Hangi aboneliği iptal ettirmek istiyorsanız yanında bulunan “Abonelik Fesih Başvurusu” butonuna tıklayın.
  5. Başvurunuzu onayladıktan sonra ilgili kurumdan size ulaşılmasını bekleyin.

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

E – Devletten Abonelik İptali Ne Kadar Sürüyor?

İletişime dair tüm hizmetler BTK tarafından sunulduğu için abonelik fesih başvurusu sonrasındaki süreçte bu kurum tarafından belirleniyor.

Bu sebeple BTK tarafından faturalandırmayı durdurmak için kuruma verilen süre 24 saat ile sınırlıdır. Kurum bu süre zarfı içerisinde sizinle iletişim kurarak tüm aboneliğinizi durdurduğunu ve abonelik işleminin iptali adına çıkarılan faturayı bildirmek zorundadır. Süreç tamamıyla bu şekilde işlediği için uzun zaman boyunca aboneliğinizin iptal edilmesini beklemeyeceksiniz.

Abonelik Feshi Sonrasında Fesih Ücreti Yansıtılıyor mu?

E-devlet platformunda yapacağınız abonelik fesih işlemleri tamamen coronavirüs döneminde bayilerde oluşan yoğunluğun ortadan kaldırmasını mümkün kılmak içindir. Bu sebeple platform herhangi bir şekilde fesih ücreti almamak için imkan sunmuyor.

Her halükarda hizmet veren kurumun prosedürlerine göre fesih işleminde çıkarılması gereken ücretler son faturanıza yansıtılacaktır. Bu sebeple fesih başvurusu yapmadan önce direkt olarak kurumla müşteri hizmetlerini kullanarak iletişime geçmeniz ve sonrasında işlem yapmanız gerekiyor.

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

E- Devlet Üzerinden Abonelik İptal Etme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu