Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Gmail Güncellemesi Alıcı Olarak Bahsedilen Kişileri Etiketleyebileceksiniz

Gmail, akıllı telefon, PC, dizüstü bilgisayar veya başka herhangi bir cihazda en yaygın kullanılan e-posta platformudur.

Ve Google, alıcıları e-posta metninizde belirttiğiniz anda otomatik olarak eklemenize izin veren zarif bir özellik ekliyor.


Gmail, Instagram, Twitter vb. sosyal medya uygulamalarını kullanıyorsanız, “@” ifadelerine aşina olabilirsiniz. Kullanıcı adını “@” sonrasına yazarak kişileri etiketlemenizi sağlar. Ve şimdi bu özellik, bu yeni güncelleme ile Gmail için geliyor. Dahası, bu yeni güncelleme alıcıları doğrudan cihazdaki “@” işaretlerinden alıyor.

Ancak, Android Police’in de belirttiği gibi, bu özellik 2018’de Gmail için mevcuttu. Ve son olarak, özellik artık Android cihazlarda da kullanılmaya başlandı.

Yeni Gmail Özelliği

Size bu özelliğin nasıl çalıştığı konusunda biraz fikir vermesi için, kullanıcının adını “@” veya “+” dan sonra yazmanız yeterlidir. Size eşleşen kişilerin bir listesini gösterecektir. Alıcıyı verilen listeden seçebilir veya adını yazmaya devam edebilirsiniz. Alıcıyı ekledikten sonra, metin alanında bir köprüden bahsedilecektir.

Özellikle, bu etiketli adlar e-postanın alıcıları olarak eklenecektir. Bu oldukça kullanışlıdır çünkü alıcıları “Kime” bölümüne bir kez daha yazmanıza gerek yoktur.

Yeni Gmail Güncellemesi Alıcı Olarak Bahsedilen Kişileri Etiketleyebileceksiniz

Bu özelliğin bir başka önemli kullanılabilirliği de, söz edilenlerden herhangi birini e-posta kısmından kaldırırsanız, “Kime” bölümünden de kaldırılacak olmasıdır.

Yine, alıcıları e-postayı sildikten sonra bile takip etmek zorunda olmadığınız için bu oldukça kullanışlıdır. Bu, e-postaya kişi eklemeyi daha az rahatsız edici ve külfetli hale getirir. Önemli olarak, bu özellik yalnızca Android’deki GSuite kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ancak, şu anda özelliklerin tümü bu özelliklerden yararlanamayacak.

Kişisel Gmail hesabı kullanıcılarının bu özelliğin gelmesi için biraz daha beklemesi gerekecek. Bu özellik, web’deki Gmail kullanıcıları için mevcuttur. Ama şimdi Android’e doğru ilerliyor. Bu özellik üzerinde yönetici denetimi yoktur ve bu yeni özelliği almış olan son kullanıcılar için varsayılan olarak etkinleştirilecektir. 

Yeni Gmail Güncellemesi Alıcı Olarak Bahsedilen Kişileri Etiketleyebileceksiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu