Tiktok Takipçi Satın Al

Google, iOS için Chrome’a ​​Face ID Desteği Ekliyor

Biyometrik kimlik doğrulamayı kullanan benzer bir gizlilik kilidi seçeneği, Google'ın iOS'taki Search and Drive uygulamalarında zaten mevcuttur.

Google, özel göz atma sekmelerinizi korumak için iPhone’un biyometrik kimlik doğrulamasını kullanan iOS için Chrome 89’da yeni bir güvenlik özelliğini test ediyor.


Şu anda Chrome’un beta kanalındaki kişilerle sınırlı olan bu, Gizli sekmelerinizi Face ID veya Touch ID ile kilitlemenize izin verecektir.

Yüz veya Dokunma Kimliği ile korunan Gizli sekmeler, sekme değiştiricide bulanıklaştırılır. Kilitli sekmeler, “iPhone” un biyometrik kimlik doğrulaması ile onaylandıktan sonra tekrar görünür hale gelir.

Bu yararlı özellik yalnızca gizliliğinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda iPhone veya iPad’inizdeki uygulamalar arasında çoklu görev yaparken güvenliğinizi de güçlendirir. 9to5Google , bir sunucu tarafı bileşeni nedeniyle tüm beta kullanıcılarının yeni kilitleme seçeneğine erişemeyeceğini belirtiyor.

Google, iOS için Chrome'a ​​Face ID Desteği Ekliyor

Ayrıca, bir arkadaşınızın çevrimiçi bir şeyi hızlı bir şekilde aramak için iPhone’unuzu ödünç almak isteyebileceği zamanlar için de yararlıdır. Chrome’un özel tarama modu için Face ID korumasıyla, sekmeler arasında geçiş yaparken açık Gizli web sitelerinizi göremezler.

“Gizli”, Chrome’un özel tarama modu için bir pazarlama adıdır. Gizli moddayken, Chrome’un oturumla ilgili herhangi bir bilgiyi kaydetmeden web’e göz atabilirsiniz.

Chrome’da Yüz veya Dokunmatik Kimlik Nasıl Etkinleştirilir

Bu yeni özellik, Chrome’un uygulama içi ayarlarının Gizlilik bölümünde manuel olarak açılmalıdır. Diğer Google uygulamalarında benzer bir gizlilik kilidi mevcuttur.

Örneğin yerel Arama uygulamasında, iPhone’un biyometrik kimlik doğrulaması, 15 dakika sonra Gizli oturuma döndüğünüzde kimliğinizi doğrular. Uygulamadan çıktığınızda dosyalarınızı korumak için isteğe bağlı Yüz veya Dokunma Kimliği kimlik doğrulaması da Google Drive’da mevcuttur.

Yeni kilitleme seçeneğinin herkes için ne zaman başlatılacağına dair henüz bir bilgi yok, ancak Chrome 89’un önümüzdeki ay kamu tüketimi için piyasaya sürülmesi bekleniyor. Google ayrıca, resmi sürüm notlarında listelenmiş olmasına rağmen özelliği hiç yayınlamamaya karar verebilir.

Google, iOS için Chrome'a ​​Face ID Desteği Ekliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu