Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Celestron Teleskop ile Gözünüzü Gökyüzüne Çevirin

Teleskop, mikroskop ve dürbünleriyle dünyanın en ünlü üreticilerinden Celestron’un 12025 Advanced VX 5′ Schmidt-Cassegrain teleskopu duyuruldu.

Sizleri uzayın bilinmeyenlerini keşfedeceğiniz bir yolculuğa çıkaracak. Uzayın derinliklerini keşfetmeniz için üstün bir gözlem performansı sunan GoTo özellikli teleskop, nesneleri gece hareket ederken otomatik olarak izleme imkanı sunacak.


Gezegen ve yıldızların hareketlerine tanıklık ederek, binlerce yıllık sırlara çıkacağınız keşifte, size Celestron 12025 Advanced VX 5′ Schmidt-Cassegrain teleskopu eşlik edecek. Giriş seviyesindeki teleskop, reflektör veya refraktörden çok daha portatif bir teleskop arayan astrofotoğrafçılar ve görsel gözlemciler için ideal bir gözlem sunacak.

En gelişmiş görüntü için tasarlandı

Renk sapmalarını da ortadan kaldıran tasarıma sahip teleskopun, daha iyi ışık iletimi için StarBright XLT kaplamaları ve gelişmiş bilgisayarlı VX kundağı bulunuyor. Advanced VX, Celestron’un Alman ekvatoral kundaklarının en küçüğü olma özelliğini de taşıyor.

Gözlemevi teleskopu özelliklerinde

En gelişmiş teknolojilerinden yararlanılarak üstün bir görüş ve izleme performansı sunmak için tasarlanan teleskop, en gelişmiş astronomi yazılım paketi Celestron PWI (CPWI) ile geliyor. Celestron’un uzmanları ve PlaneWave Instruments mühendisleri ile birlikte geliştirilen yazılım, gözlemevi sınıfı teleskoplarda kullanılan özelliklerin çoğunu Celestron 12025 Advanced VX 5′ Schmidt-Cassegrain’da bir arada sunuyor.

Yeni Celestron Teleskop ile Gözünüzü Gökyüzüne Çevirin

Nesneleri otomatik takip imkanı

Bilgisayarlı GoTo özelliği, gece nesneler gökyüzünde hareket ettiklerinde otomatik olarak izlemeye olanak tanıyor.  Gelişmiş VX kundağı, el kumandası için bağlantı noktaları, bir otomatik kılavuz ve isteğe bağlı aksesuarlar için 2 AUX bağlantı noktası sağlıyor. Bilgisayar üzerinden kolay bir kontrol sağlayan teleskop, gök cisimleri hakkında ayrıntılı bilgi sunan ve bir sonraki gözlem veya görüntüleme oturumunuzu planlamanıza yardımcı olan yazılımlarla geliştirilmeye imkan tanıyor.

12025 Advanced VX 5′ Schmidt-Cassegrain fiyatı

Mall of İstanbul, Maltepe Piazza’daki Hobix mağazalarında ve hobix.com.tr internet adresinde bulabileceğiniz Celestron 12025 Advanced VX 5′ Schmidt-Cassegrain Telskop’un satış fiyatı ise 11.590 TL’dir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu