Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’ın Yeniden Tasarlanan Haritaları Kullanıcılara Sunuldu

Apple’ın yeniden tasarlanan haritaları artık tüm ABD kullanıcıları için mevcut durumda.

Yenilenen Harita uygulaması bu yılın başından itibaren Avrupa’ya geliyorlar. Apple bugün resmi Haritalar uygulamasında yeniden tasarlanan haritaların artık ABD’deki tüm kullanıcılara sunulduğunu duyurdu.


Apple, ilk olarak haritalarını Haziran 2018’de yeniden tasarlamayı planladığını ve yeniden tasarlamanın etkili bir şekilde tamamlandığını ve ilk olarak geçen ay güneydoğu ABD’nin tüm bölgelerine yayılmaya başladı . Apple ayrıca yeni haritaların Avrupa’daki kullanıcılar için “önümüzdeki aylarda” geleceğini söyledi.

Yeni haritalar eskisinden çok daha fazla ayrıntıya sahip ve size yolları, binaları, parkları ve daha fazlasını daha iyi görmenizi sağlıyor. İşte Apple’dan eski haritaları ve yenileri arasındaki farkları gösteren bir görsel;

Yenilenen Apple Harita uygulama

Apple'ın Yeniden Tasarlanan Haritaları Kullanıcılara Sunuldu

Yeniden tasarım, son bir buçuk yıl boyunca ABD genelinde yavaşça parça ve parçalar halinde ortaya çıktı . Apple’ın internet yazılım ve hizmetlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, yaptığı açıklamada şirketin haritaları dünyanın geri kalanına getirmeyi planladığını, ancak Cue’nun, Avrupa’ya bu yıl başlayarak geleceğim.

İlk kez 2012’de kendi haritalarını çok buggy bir lansmanla tanıttığından beri Apple, Google Haritalar olan devle rekabet etmek için özellikler eklemeye devam etti. iOS 13‘te Apple, Google Haritalar’ın Sokak Görünümü’nün kendi sürümü olan Look Around’u tanıttı , ancak yeniden tasarlanan haritalarda olduğu gibi, hâlâ kullanıma sunuluyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu