TeknoDiot
     
     
     

Yemeksepeti’ne Yeni Bir Rakip Geliyor: Yemekgelir.com

Yemeksepeti'ne Yeni Bir Rakip Geliyor: Yemekgelir.com

Ülkemizde online yemek siparişi her geçen yıl artmakta. Tabii online yemek sektörüne yeni adaylar giriyor. Bu serüvene katılan bir başka adar yemekgelir.com sitesi.

Tüketici Elektroniği ve İnşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Royal Şirketler Grubu; yemek sektörünü ve restoranları rahatlatmak, tüketicilere daha avantajlı ve kolay yemek siparişi verme deneyimini yaşatmak amacıyla, start up projesi Yemekgelir.com’u hayata geçirdi.

“Türkiye’nin Online Yemek Sipariş Platformu” olan Yemekgelir.com, 3 fazda toplam 50 milyon TL yatırım garantisi alarak 2017 yılında planlanmış, Mayıs 2018 de projeye start verilmiş olup, Haziran-Temmuz 2019’da tüm Türkiye’de faaliyet başlangıcı olarak planlanmaktadır.

Online yemek siparişi sektöründeki tekelleşmenin ve restoranlara uygulanan yüksek komisyonların önüne geçerek, sektörünün büyümesine katkı sağlamak amaçlarıyla geliştirilen projenin, Türkiye’deki online yemek sektörünün büyümesine de katkı sağlaması bekleniyor.

Online yemek sektörü büyüyor

Düşük komisyonların ve fiyatların markalaşma yolunda etkili olduğunu düşünen Yemekgelir.com platformu, hem restoranlara hem de tüketicilere avantajlar sağlamayı öncelikli hedefleri arasına aldı. Restoranlara büyük avantajlar sunan Yemekgelir.com ilk olarak, restoranlardan alacağı komisyon oranını sektörde uygulanan oranların %50 altına çekti.

[sp-related style=”dark” id=”44473″]

Düşük komisyon uygulamalarının sektörü büyüteceğini düşündüklerini belirten Yemekgelir A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Doğuhan Öngel, almış oldukları düşük komisyonun neredeyse yarısını platform kullanıcılarına “YePuan” uygulamalarıyla geri ödediklerini belirtti. Öngel, Yemekgelir.com’un sunduğu avantajlardan biri olacak olan Yepuan uygulaması hakkında şunları belirtti: “Bu sayede restoranlar kazanırken, tüketiciler de yemek siparişi sırasında biriken puan paraları sayesinde tekrar yemek siparişi verme avantajını yakalıyor.”

Yemeksepeti'ne Yeni Bir Rakip Geliyor: Yemekgelir.com

Tüm Türkiye’de aynı anda faaliyete geçmek üzere yola çıkan Yemekgelir.com, Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verecek. 2019 Yılın son çeyreğinde ise büyük ilçeleri hizmet ağına dahil ederek, online yemek sektörünün şu anda ki hakimi olan Alman, İspanyol ve Rus menşeili şirketlerle rekabette önemli bir alan kazanacak.

Yemekgelir.com’un, orta ve uzun vadeli hedefi ise; sistemi yurt dışına transfer ederek uluslararası online yemek sipariş platformu olabilmek. Bu aşamada Yemekgelir.com’un restoranlardan beklentisi, Yemekgelir.com markasına güvenip desteklenmelerini ve bu uzun yolculukta omuz omuza iş ortaklığını hayata geçirebilmeyi istiyor.

Yemekgelir A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Doğuhan Öngel, Online yemek siparişi sektöründe oluşan tekelleşme ve ticari baskı nedeniyle Türkiye orjinli online yemek firmalarının ayakta kalmadıklarını belirtiyor. Uluslararası firmaların baskısı ile karşı karşıya kalan yerli firmaların ayakta kalmadığını, bu durum da restoranlar için çok ciddi dezavantajlar oluşturduğunu vurguluyor. Düşük komisyon ve daha kaliteli hizmetin önünü açmayı hedeflediklerini belirten Öngel ‘’Tekelleşmenin önüne geçecek mücadeleyi vermeye hazırız ve Haziran-Temmuz döneminde Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda faaliyete başlamayı planlamaktayız” dedi. Öngel ayrıca; Restoran ve platform kullanıcılarından bu süreç boyunca kendilerine inanmalarını ve yenilikçi projeleri ile karşılarına çıkmaya hazırlanırken, hizmet kalitesini yükseltme adına restoran ve platform kullanıcılarının da fikir, düşünce ve önerilerini açık olduklarını ifade etti.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Mercedes-Benz Türk Startup 2018 Yarışması Başladı

Buğra Noyan

A101’den Online Mağazasına Özel İndirimler!

Hüseyin Ceylan

Turkcell’den Dijital Dönüşüm İçin Tam 550 Proje!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.