Tiktok Takipçi Satın Al

Yavru Köpek Sahiplenmenin Yeri: Nettepet

Hayatımızı anlamlandıran, yaşam alanımızı paylaştığımız küçük, sevimli ve sadık arkadaşlarımız olan yavru köpek edinmek için artık internet üzerinden hizmet veren birçok adres var.


Dilediğiniz ırktaki ve yaştaki köpekler için bu web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Aşılı, tüm bakımları titizlikle yapılan bu sevimli hayvanlar artık kolayca edinilebiliyor. Türkiye’nin her yerine gönderim sağlayan küçük köpek edinme siteleri ile hayatınızı paylaşacağınız bir can dostu edinebilirsiniz. Yüzlerce sevimli yavru için bu siteleri güvenle takip edebilirsiniz.

Yavru Köpek Bakımı

Küçük, tüylü ve ıslak burunlu bir yavru köpek edinmek ne kadar eğlenceli olsa da bu küçük dostlarımızın bakımı da bir o kadar zordur. Elimizde büyüyen ve hayatının ilk anlarını bizimle geçiren yavru köpeklerin eğitimi, bakımı, beslenmesi ve temizliği son derece hassasiyet isteyen konuların başında geliyor. Hayatlarının ilk 6 ila 8 haftasında mutlaka anne sütü ile beslenmesi gereken bu yavruların daha erken sahiplenilmesini tavsiye etmiyoruz. Çünkü tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de anne sütü son derece önemlidir. Bu zamandan daha önce sahipsiz kalan bir yavrunun beslenmesi için süt tozu takviyeleri tavsiye edilmektedir.

Yavru Köpek Sahiplenmenin Yeri: Nettepet

Yavru köpek sahiplenmeyi düşünenlere önerimiz ilk günlerde kuru mama eğitiminde mamanın köpeğe ıslatılarak verilmesi olacak. Dişleri henüz tam gelişmemiş olan yavru köpekler için ise mutlaka yaş mama tercih edilmelidir. Mama seçiminde yavrunun kaç haftalık olduğu kadar boy ırkı ve cinsi de önemlidir. Mama tercihinde mutlaka bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yavru Köpek Temizliği

Tüylü dostlarımız evimizi bizimle paylaşacağı için hem aile bireylerimizin hem de yavru köpeklerimizin sağlığı için temizliklerini de önemsememiz gerekiyor. Peki bu sevimli dostlarımızı ne sıklıkla, ne zaman ve nasıl yıkamamız gerekiyor?

Ter bezi bulunmayan köpekler doğal yaşamda yıkanma ihtiyacı hissetmez. Fakat ev ortamında büyütülen bir köpeğin yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü temizliklerine dikkat etmeliyiz. Kısa tüy yapısına sahip olan ırktaki köpekleri yılda iki defa yıkamak onlar için de bizim için de yeterli sayılabilir. Uzun tüy yapısına sahip olan ırkların ise yaklaşık 3 ayda bir yıkanması gerekiyor. pH değerleri insanlardan farklı olduğu için

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu