Tiktok Takipçi Satın Al

e-Ticaret Entegrasyon Nedir? 2023 En İyi Entegrasyon Firması

e-Ticaret entegrasyon ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri derledik. 2023’ün en iyi entegrasyon firması ve e-ticaret entegrasyonun özellikleri için tıklayın.

e-Ticaret entegrasyon ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri derledik. 2023’ün en iyi entegrasyon firması ve e-ticaret entegrasyonun özellikleri için tıklayın.

e-Ticaret Entegrasyon Rehberi


İşletmelerin operasyonel ve finansal süreçlerini hızlandıran e-ticaret entegrasyonu ile ilgili tüm detayları ve Yengeç e-ticaret entegrasyonunu bu yazımızda anlattık.

e-Ticaret Nedir?

e-Ticaret geleneksel ticaretin internet üzerinden yapılan elektronik versiyonudur. İnternet kullanımının artması ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte ticaret de elektronik ortamda yapılmaya başladı. Geleneksel ticarete göre gittikçe daha çok ivme kazanan e-ticaret ile işletmeler ürünlerini ve hizmetlerini elektronik ortamda satabilmektedir. Tüketiciler de herhangi bir mağazaya gitmeden internete erişim sağladıkları her yerden alışveriş yapabilmektedir.

e-Ticaret Nasıl Yapılır?

e-Ticaret için öncelikle satacağınız ürün ve ürün gruplarını belirlemelisiniz. Daha sonra bu ürünleri kendi e-ticaret web siteniz üzerinden mi yoksa online bir pazaryerinde mi satacağınıza karar vermelisiniz.

e-Ticaret web sitesi üzerinden satış yapacaksanız; bir alan adı ve hosting satın almalısınız. e-Ticaret üzerinden yapılan satışlar için de fatura kesmeniz ve vergi ödemeniz gerekir. Bu yüzden bir şirket kurmalısınız. Şirket türleri arasında açılması en kolay olan şahıs şirketini tercih edebilirsiniz. Şirketinizi kurdunuz, alan adı ve hosting hizmeti de satın aldınız. Daha sonra web sitenizi kurmanız gerekir. Bunun için dilerseniz özel bir yazılımcı ile çalışabilir ya da  OpenCart, WooCommerce, IdeaSoft ve Wix gibi e-ticaret sitesi altyapı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu altyapılar sayesinde web sitenizi yazılım bilgisi olmadan kurabilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

Web sitenizi kurduktan sonra ödeme altyapıları da ekleyerek ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Online pazaryerlerinde ise şirket bilgilerinizle mağaza açarak satışa başlayabilirsiniz.

e-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

e-Ticaret entegrasyonu, e-ticaret yapan işletmelerin satış süreçlerini hızlandırmak ve iş yüklerinin azalması amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Bu entegrasyon sayesinde işletmeler, siparişleri tek tek takip etmek, faturaları manuel olarak hazırlamak ve kargo süreçleri gibi zaman alan ve dikkat isteyen işlemleri hızlıca ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilir. e-Ticaret entegrasyonu ile siparişlere ait faturalar sistem tarafından hazırlanır, barkodlu kargo fişleri oluşturulur, stok takibi yapılır, ve cari bilgileri kaydedilir.

e-Ticaret Entegrasyonu Ne İşe Yarar?

e-Ticaret entegrasyonu işletmelerin operasyonel ve finansal işlemlerini otomatik olarak yaparak hızlandırır ve daha kolay kontrol edilebilir bir hale getirir. Bu entegrasyon ile işletmeler otomatik faturaya geçebilir, kargo fişleri sistem tarafından hazırlanır, müşteriye gönderilmek üzere takip kodu oluşturulur. Böylece işletmelerin iş yükleri azalarak zamanlarını daha verimli kullanabilmelerinin yolu açılır.

e-Ticaret Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

e-Ticaret Entegrasyonu kullanmak için işletmelerin e-ticaret web sitelerini, entegrasyon hizmeti veren firmalar ile entegre etmeleri gerekmektedir. Entegrasyonu, e-ticaret altyapı hizmeti sunan IdeaSoft, PrestaShop, ikas, Magento, Shopify, Ticimax, WooCommerce, OpenCart, Wix ve Wix Booking ile entegre olmaktadır.

e-Ticaret Entegrasyonu Neden Avantajlıdır?

e-Ticaret entegrasyonları, işletmelerin iş yükünü azaltarak ürünlerin müşterilere daha hızlı ulaşmasını sağlar. İşletmeler zaman alan işleri kısa bir süre içerisinde yaparak müşterilerine daha iyi hizmet sunar. e-Ticaret entegrasyonu ile birden fazla e-ticaret mağazası olan işletmeler tüm mağazalarını tek ekrandan takip edebilir.

Otomatik olarak oluşturulan faturalar sayesinde hata yapma riski de minimuma iner. Ayrıca oluşturulan e-fatura ya da e-arşiv faturalar hem tek tek hem de toplu olarak yazdırılabilir.

En İyi e-Ticaret Entegrasyon Firması Hangisidir?

Yengeç verdiği birçok hizmet ve özelliği ile Türkiye’nin önde gelen e-ticaret entegrasyon firmasıdır. Yengeç’in e-ticaret entegrasyonu ile işletmeler, mali işlemlerinin otomatikleştirmesinin rahatlığını deneyimleyebilmektedir.

Yengeç ile faturaların maksimum 2 dakika içerisinde otomatik oluşturulmaktadır. Şimdiye kadar 35 milyondan fazla sipariş faturalayan ve 22 milyondan fazla fatura resmileştiren Yengeç, kullanıcılarına toplamda yaklaşık 1,5 milyon saat zaman kazandırmıştır. Bu süre 1 yıl boyunca 750 çalışanın iş gücüne denk gelmektedir.

e-Ticaret Entegrasyon Nedir? 2023 En İyi Entegrasyon Firması

Yengeç’in e-Ticaret Entegrasyon Hizmetleri Hangileridir?

Yengeç’in e-ticaret entegrasyonunda kargo, fatura, pazaryeri ve stok entegrasyonu hizmetleri bulunmaktadır.

e-Ticaret Kargo Entegrasyonu

Yengeç’in e-ticaret entegrasyonu hizmetlerinden biri olan kargo entegrasyonu ile e-ticaret mağazasına düşen ve faturalandırılan siparişlerin adres bilgilerini otomatik çekerek barkodlu kargo fişlerini hazırlar. Hazırlanan fişler tek tıkla çıktı almaya hazır hale gelir. Çıktısı alınıp sipariş paketine eklenen kargo barkodu, kargo görevlisi tarafından okutulması ile sistem kargo takip numarası oluşturur.

e-Ticaret Entegrasyon Nedir? 2023 En İyi Entegrasyon Firması

İşletme dilerse yaptığı ayarla ile Yengeç’in bu takip numarasını müşteriye e-posta olarak göndermesini sağlayabilir. Yengeç’in kargo entegrasyonunda PTT Kargo, MNG Kargo, Amazon Kolay Gönderi, Aras Kargo, Sürat Kargo, Sendeo, UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo bulunmaktadır.

e-Ticaret Fatura Entegrasyonu

Yengeç’in e-ticaret fatura entegrasyonu gelen siparişler için e-fatura ve e-arşiv fatura oluşturan entegrasyon sistemidir. Fatura entegrasyonu ile çekilen siparişlerin cari bilgileri çekilerek faturalar otomatik olarak oluşturulur. İşletme dilerse oluşturulan faturalar otomatik olarak resmileştirilerek müşterilerine e-posta ile gönderimi sağlanır.

e-Ticaret Entegrasyon Nedir? 2023 En İyi Entegrasyon Firması

Yengeç fatura entegrasyonu e-arşiv fatura ve e-fatura entegrasyonu ile ön muhasebe entegrasyonundan oluştmaktadır. Yengeç’e özel e-fatura kontör fiyatlarına sahip olan e-fatura entegrasyonu QNB eFinans Portal, Trendyol e-Faturam, n11faturam ile entegre çalışır. Ücretsiz e-arşiv fatura oluşturmayı sağlayan e-Arşiv fatura entegrasyonu ise GİB e-Arşiv Portal ile tam entegredir. Yengeç ayrıca Paraşüt, Logo İşbaşı ve KolayBi gibi ön muhasebe entegrasyonları ile çalışmaktadır.

e-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu

Yengeç e-ticaret web sitelerine olduğu gibi pazaryeri mağazalarına da entegre olabilmektedir. İşletmeler pazaryeri mağazalarını Yengeç’e entegre ederek tüm hizmetlerden faydalanabilmektedir. N11, Hepsiburada, Trendyol, Çiçeksepeti, Akakçe, Amazon Türkiye, Morhipo, ePttAVM, Beymen, Decoverse, FarmaBorsa, Farmazon, Hopishop, n11pro, Novadan, Pazarama, Turkcell Pasaj ve Vodafone Her Şey Yanımda pazaryerleri ile entegre çalışmaktadır.

e-Ticaret Stok Entegrasyonu

Stok Entegrasyonu, ürünlerin ön muhasebedeki ürünlerle eşleştirme imkanı sağlar. Bu özellik sayesinde eşleştirdikleri ürün satıldığında ortak ön muhasebe stoğundan düşülür. Böylece her ürün için gerçek stok takibi yapılmış olur. Ayrıca farklı KDV oranına sahip ürünler varsa doğru değer ile işlenmesi sağlanır. Yani entegrasyon ayarlarından varsayılan değer olarak KDV oranı seçimi yapmanız için olanak verilir.

En İyi Entegrasyon Firması Neden Yengeç’tir?

Yengeç birçok hizmeti ile işletmelerin dikkatini çekmektedir. Onu en iyi entegrasyon firması yapan birçok özelliği bulunmaktadır. Örneğin, Müşteri Soruları Entegrasyonu… Bu entegrasyon ile müşterilerin  N11, Trendyol ve Hepsiburada pazaryeri mağazalarına gönderdikleri soruların Yengeç paneli üzerinden yanıtlanır. Yengeç paneli üzerinden verilen cevaplar müşterilere iletilir ve pazaryerinde yayınlanır. İşletmeler bu özellik sayesinde tek tek her pazaryerindeki müşteri sorularına bakmak yerine Yengeç panelinden tüm sorular tek bir ekrandan görür ve cevaplar.

Yengeç’in bir diğer dikkat çeken hizmetine örnek olarak Günlük Rapor özelliğini gösterebiliriz. Günlük Rapor ile pazaryeri ve e-ticaret web sitelerin çekilen ve faturalandırılan siparişlerin anlık ve günlük raporlaması hazırlanır. İşletme bu rapor sayesinde işlemlerin durumunu kontrol eder ve faturalandırmada sorun olup olmadığı anlık olarak görüntüleyebilir.

Yengeç ayrıca ara yüzü ile kullanıcı dostu bir entegrasyondur. İşletmeler tüm işlemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. İşletmeler soru ve sorunları için Yengeç ekibine hızlı bir şekilde ulaşarak, destek alabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu