Tiktok Takipçi Satın Al

Yapay Zeka İnternet Bağımlılığını Teşhis Ediyor

Yeni yapay zeka (AI) sistemi, çocuklarda ve ergenlerde İnternet bağımlılığını teşhis ediyor.


Üniversitenin bilişsel sinirbilimleri ve nöroteknolojileri için araştırma ve tasarım merkezinin uzmanları, çocuklar ve gençler için bölgesel psikolojik, tıbbi ve sosyal destek merkezi, Belgorod Devlet Üniversitesi’nin açık mühendislik okulu Centerprogrammsystems ile birlikte bir yapay zeka sistemi geliştirdiler.

ErBelgorod Devlet Ulusal Araştırma Üniversitesi’nden araştırmacılar, katılımcıların internette gerçek çalışma koşullarına mümkün olduğunca yakın günlük rutin aktiviteleri gerçekleştirdikleri bir oyun alanı veya uyarıcı oluşturdular.

Yapay Zeka ile Bağımlılık Analizi

Psikologlar, çocukların İnternet için aşırı bir hobi geliştirdiğini ve patolojik bağımlılığa ulaştığını belirtiyor. Bu antisosyal davranışlara yol açabilir.

Çevrimiçi bir nüfus araştırmasına göre, Belgorod Bölgesi’ndeki 8-11. sınıflardaki 25.000 okul çocuğunun %4’ü İnternet bağımlılığına eğilimlidir.

Yazarlar, yeni gelişmeyi çalışmanın sonuçlarına dayandırdı. Farklı türdeki sorunlu İnternet kullanıcılarını vurguladı:

  • internet iletişimcileri,
  • internet araştırmacıları,
  • çevrimiçi kar elde etme konusunda tutkulu,
  • çeşitli konuların video ve ses içeriği tüketicileri.

Projenin nihai sonucu, İnternet bağımlılığının patolojik formlarını teşhis etmek için bir sistemin oluşturulması olacaktır. İnternet kullanımındaki nörofizyolojik mekanizmalara ilişkin bir pilot çalışma şu anda 6-11. sınıflardaki öğrenciler arasında yürütülmektedir.genler ve gençler arasındaki İnternet coşkusunun derecesini teşhis etmek için.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu