Tiktok Takipçi Satın Al

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

XPG’nin efsane oyuncu klavyesi Summoner’a yakından bakıyoruz.

XPG Summoner inceleme videosu yayınlandı. Bu yeni videomuz da bu efsane tasarımlı ve sapasağlam olan oyuncu klavyesine yakından baktık.


Özellikle tasarımsal olarak benim çok hoşuma giden bir klavye oldu. Özellikle ses açmak için sağ tarafta konumlandırılan ses scroll tuşu süper.

Sağ tarafta ses scroll kısmı, bildirim ışıkları ve sesi tamamen açıp kapatmamız için bir tuş konumlandırılmış durumda. Fonksiyon (FN) tuşunu yine her zaman ki gibi bu klavyede de epey kullanıyoruz. Özellikle makro atamaları için gerekli. Ama yazılım üzerinden makro ataması gerçekleştirebiliyorsunuz.

XPG Summoner İnceleme

Karşınızda XPG Summoner

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

Kazanmak ancak doğru silahlarla mümkündür ve oyun klavyesi her cephaneliğin önemli bir parçasıdır. CHERRY MX anahtarlı ve Her Tuş için RGB arka aydınlatması bulunan XPG SUMMONER oyun klavyesi size tam da ihtiyaç duyduğunuz özellikleri sunar. Bazı videolarda yazılımın bulunmadığı söylenmekte ancak klavyemiz yazılım desteği bulunuyor.

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

XPG PRIME Yazılım Desteği

XPG PRIME yazılımı, size göre ayarlanabilen çarpıcı RGB ışık efektleri sağlar. Dahası, her tuşu bir makro tuş olarak programlayabilir ve bir tuşa basarak hemen hemen her şeyi etkinleştirebilirsiniz. Mekanik CHERRY MX RGB tuş anahtarları ile donatılmış olan XPG SUMMONER size mükemmel stabilite, duyusal geri bildirim ve en üst düzeyde hassasiyet sunar. Yazılımı ise buradan indirebilirsiniz.

 • Speed Silver Switch: Hızlı ve Hassas
 • Blue Switch: Sesli ve Duyarlı
 • Red Switch: Düz ve Sessiz

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

XPG SUMMONER, 7 ön ayarlı RGB arka aydınlatma modu ile oyun renk efektlerinizi destekler. Medya Tuşları – Ses seviyesini kolaylıkla ve hızlıca ayarlayın.

Makro Tuşlar – Karmaşık dizileri kaydedin ve belirlenen makro tuşa bastığınızda bu işlem sizin için gerçekleştirilsin %100 Anti-Gölgeleme – Artık sinyal karışıklığı yok ve her tuş basışınız algılanacak.

Benim diğer en çok hoşlandığım durum ise “bilek desteği” bu kısım MUH TE ŞEM !

XPG SUMMONER’ın yumuşak bilek desteği, uzun oyun oturumları için size gelişmiş konfor sunar ve manyetik tasarımı sayesinde kolaylıkla çıkarılabilir. Klavyenin arkasında da bir adet USB girişi mevcut. Buradan isterseniz telefonunuzu şarj edin isterseniz mouse bağlayın, o size kalmış. Rahatlıkla bağlayın ve diğer çevre birimlere veya mobil aygıtlara da güç verin.

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

XPG Summoner Özellikleri

 • Boyut: 449 x 135 x 44 mm
 • Ağırlık: 951 gram
 • Switch: Cherry MX Hızlı Gümüş/Kırmızı/Mavi
 • RGB Mod: 7 RGB aydınlatma modu (Statik / Soluma / Tetikleme / Patlama / Renk Döngüsü / Renk Dalgası / WASD modu)
 • Arabirim: 2x USB 2.0 tip A, 1 Doğrudan geçişli bağlantı noktası
 • Çalışma Gerilimi: 5V DC
 • Yoklama Hızı:1000 Hz
 • Tuş Vuruşu Ömrü: 50 milyonun üzerinde vuruş

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme Sapasağlam Efsane Klavye: XPG Summoner İnceleme

Editör Puanı

Ergonomi - 9.4
Cherry MX Red Switch - 10
Yazılım Desteği - 6.4
Tuş Yapısı - 8.2
RGB Işıklandırma - 9.5

8.7

User Rating: Be the first one !
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu