Tiktok Takipçi Satın Al

XPG Oyuncular için Tasarladığı İlk DDR5 Belleklerini Tanıttı

Yeni nesil DDR5 belleklerin ilk örneklerinden olan XPG LANCER 5200MT/s seviyesine çıkan hızlarıyla oyunculara benzersiz bir performansın kapılarını açıyor.


Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, yeni XPG LANCER DDR5 belleklerini tanıttı. LANCER markanın oyuncular için ürettiği yeni nesil DDR5 RAM’lerin ilk örneği olma özelliğini taşıyor.

XPG’nin ilk DDR5 Oyuncu Belleği

Markanın yeni nesil DDR5 belleklerinin ilk örneği olan XPG LANCER pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Daha yüksek bant genişliği sunarak işlemci çekirdeği başına düşen bant genişliğini oldukça artıran ürün, saniyede 5200MT’ye (megatransfer) varan hızlara ulaşabiliyor. Böylelikle oyunlarda ve diğer uygulamalarda performans artışı sağlıyor.

XPG Oyuncular için Tasarladığı İlk DDR5 Belleklerini Tanıttı

Üzerinde Entegre Güç Yönetim Devresi (PMIC) de bulunan LANCER gelişmiş performans ve stabilite için Hata Düzeltme Kodu (ECC) teknolojisinden de faydalanıyor. Bu sayede ürün yalnızca olası veri hatalarını gerçek zamanlı olarak düzeltmekle kalmıyor, işlemci üzerindeki yükü de azaltıyor. Yeni nesil DDR5 bellekler artan bellek ihtiyacı karşısında kapasite artışı da getiriyor. XPG LANCER RAM de bu bağlamda 16GB kapasiteli modüller halinde gelecek. Bunun yanında, LANCER’ın 6000MT/s hıza ulaşabilen bir versiyonu da olacak.

Oyuncular ve Performans Tutkunları için Üretildi

Üretiminde yüksek kaliteli yongalar ve PCB devreler kullanılan LANCER, kullanıcılarına üstün bir performans ve güvenilir hız aşırtma (overclock) yapma imkânı sunuyor. Bu da LANCER’ı oyuncular ve daima en yüksek performansı hedefleyen hız aşırtma meraklıları için ideal bir ürün haline getiriyor. Ayrıca yeni nesil Intel® destekli anakartlarla gelecek Intel® XMP 3.0 desteği sayesinde kullanıcılar BIOS ayarlarıyla oynamadan kolayca ve güvenle hız aşırtma yapabilecekler.

XPG Oyuncular için Tasarladığı İlk DDR5 Belleklerini Tanıttı

Sade Şıklık veya Göz Alıcı RGB Efektler

XPG LANCER’ın RGB aydınlatmalı versiyonu LANCER RGB kullanıcılara arzu ettikleri şekilde ayarlayabilecekleri aydınlatma seçenekleri sunuyor. Kullanıcılar ön tanımlı olarak gelen statik, nefes alma ve kuyruklu yıldız efektlerinden birini veya aydınlatmayı dinledikleri müzikle eşleştiren müzik modunu seçebiliyorlar. Tüm RGB ayarları XPG’nin kendi yazılımı veya önde gelen anakart üreticilerinin yazılımları ile yapılabiliyor.

XPG LANCER’ın piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu