Xiaomi'nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı - TeknoDiot.com

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı

Abone Ol 

CNIPA’dan (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) bir dizi patent iması, Xiaomi’nin katlanabilir bir kapaklı akıllı telefon için olası planlarını ortaya koydu.

Her ne kadar patentler şu anda mevcut olsa da, ilk olarak 2018 Ağustos’unda geri gönderildi. Tasarım, yeni tanıtılan Motorola Razr‘dan oldukça farklı.

Xiaomi patenti kapalı bir kareden yüksek bir boy oranlı telefona açılan bir cihazı göstermektedir. Kapalı durum küçük bir dikdörtgen ekrana ve dışta çift kamera düzeneğine sahiptir. İç kısımda üst çerçeve ve öne bakan bir kamera var.

Xiaomi’den katlanabilir telefon

Xiaomi'nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı

Bir patent başvurusu gerçek bir ürünle aynı değildir, ancak şirketin en azından benzer görünümlü bir ürün yapma konusundaki ilgisini göstermektedir.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon, telefon yapımcılarına, katlanabilir ekranlı yepyeni bir form faktörü oluşturma konusunda ilham verdi. Katlanabilir telefonlarla ilgili en son buzz’lar ikonik flip telefonun tasarımını ve estetiğini korurken, 2019 yılında bir akıllı telefon olarak yeniden tasarlanan orijinal Motorola RAZR’ın yeniden başlatılmasıyla üretildi.

Xiaomi'nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı

Kapaklı formfaktörün bir geri dönüş yaptığını mı düşünüyorsunuz yoksa Galaxy Fold ve Huawei Mate X’in tablet / telefon hibrit form faktörü daha fazla talep görecek mi?

Xiaomi çalışmalarında üç bölüme katlanan başka bir katlanabilir cihaza sahip, ancak henüz elverişli olduğunu duymadık.

Göz atın:   Xiaomi Resmi Olarak Türkiye'de Hizmete Başladı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu