Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Xiaomi’nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı

Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı

Çinli dev teknoloji üreticisi Xiaomi’nin yeni 120W şarj cihazı sertifikasını aldı.

5G cihazların üstünlüğü ile akıllı telefonların gücünü artırmaya ihtiyaç vardır. Gücü artırmanın bir yolu pil kapasitesini arttırmaktır. Bununla birlikte, bu her zaman mümkün değildir, çünkü kendi eksiklikleri vardır. Başka bir yol, şu anda daha çok tercih edilen hızlı şarj kapasitesini arttırmaktır.

Çin 3C sertifikasyon web sitesindeki bilgiler Xiaomi 120W şarj cihazını (güç adaptörü) gösteriyor. Bu cihaz, model numarası MDY-12-ED ile birlikte gelir.

Bir cihazın alabileceği pil kapasitesinde bir sınır olduğunda, hızlı şarj bir seçenek haline gelir. 2018’den bu yana, cep telefonu hızlı şarjı kademeli olarak 18W’dan 40W’a ve hatta daha yüksek bir değere 65W’a yükseldi. Bu yıl, mobil cihazların hızlı şarj kapasitesinin 100W’a ulaşmasını bekliyoruz.

Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı

Oppo, hızlı şarj teknolojisi söz konusu olduğunda oyununun zirvesinde. Böylece, genel beklenti Oppo’nun önce gelmesi. Bununla birlikte, 2019’un ilk yarısında Xiaomi ve Vivo sırasıyla 100W ve 120W süper hızlı şarj teknolojilerini sergiledi.

Xiaomi’nin sergisinden 100W hızlı şarj, 4000 mAh’lik bir pili 17 dakikada doldurur. Vivo’nun 120W hızlı şarjına gelince, 4000 mAh pili 13 dakikada doldurur. Ancak, bu şirketlerin hiçbiri seri üretim hakkında bir şey söylemedi. Son olarak güncel haberleri bulabileceğiniz teknoloji haberleri sitesi.

Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı

Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı Xiaomi'nin 120W Şarj Cihazı Sertifikasını Aldı

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Dolandırıcılar Paravan Sitelerin Arkasına Saklanıyor

Uğur Aydemir

Dubai, Polis Araç Filosuna Tesla Cybertruck’u Ekleyecek

Buğra Noyan

Samsung Galaxy S20 Ultra Limited Edition White Satışa Çıktı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.