Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi’den Yine İlginç Telefon Patenti

Xiaomi, çıkarılabilir ekranlı bir telefonun patentini aldı.

Telefonlardaki modülerlik şimdiye kadar bir akıllı telefona bir hoparlör, şarj cihazı takmakla sınırlı kaldı. Bununla birlikte, Xiaomi bunu yepyeni bir seviyeye taşımayı düşünüyor. Cihazın kasadan ayrılabilen ve muhtemelen kablosuz olarak kullanılabilen bir ekranın patentini aldı.


Patent LetsGoDigital tarafından yayımlanmıştır. Çin’in Fikri Mülkiyet İdaresi (CNIPA) içinde sızdırıldı. 31 Mart 2020 tarihinde patent başvurusu yapıldığı tespit edildi. Xiaomi’nin içinde yaklaşık 22 ürün görüntüsü bulunan iki parçalı mekanizmaların çizimleri var.

Yeni Patent Detayları

Bununla ilgili olarak, cihazın iki kısmı vardır; ana ‘gövde’ kısmı ve çıkarılabilir ‘ekran’ kısmı. Gövde kısmı ekrandan daha kalın gibi görünüyor. Ancak ilginç olan nokta, kameralar için bir delik veya açılır kapanma olmadan tam ekran görüntüsü. Ekranın kendi pili olması da muhtemel ancak burada net değil.

Bu doğru çıkarsa, Xiaomi’nin ekranın altındaki bir el fenerinin işlevselliğini nasıl uyguladığını görmek şaşırtıcı olacaktır. Arka ekran ve gövdenin patentte önden görünümü, her biri 10 pimli bir çift konektörü ortaya çıkarır. Bununla birlikte, Xiaomi’nin modülerliğe ulaşmak için burada ne tür bir konektör kullanmayı planladığı bilinmemektedir.

Bunun dışında altta bir USB-C bağlantı noktası, hoparlör ve mikrofon ızgaraları var. Solda bir SIM kart tepsisi bulunurken ses düğmeleri ve sağda bir güç düğmesi vardır. Cihazın arkasında, altında bir el feneri ile dikey olarak istiflenmiş üçlü kamera kurulumu bulunur.
Xiaomi'den Yine İlginç Telefon Patenti

Bununla birlikte, patentin kesin amacı henüz bilinmemektedir. Bağlandığında ekran diğer tüm akıllı telefonlara benziyor, ancak ayrıldığında kameralı iç kısımları gösteriyor. Ancak LetsGoDigital, ekranın muhafazaya kablosuz bir bağlantı ile kablosuz olarak şarj edilebileceğini söylüyor, ancak henüz bundan emin değiliz.

Sonuç olarak, patent çok ilginç görünüyor ve çıkarılabilir bir ekranın kendisi bir hit veya bir özledim olsa da, daha uzun telefon görüşmeleri (Bluetooth aracılığıyla) için tek başına ekranlar, vücut parçası hareket ederken selfie’ler için vizör gibi modüler özelliklerin kapılarını açabilir. kamera ve daha fazlası olarak.

Xiaomi'den Yine İlginç Telefon Patenti

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu