İngiltere, Huawei'nin 5G Ağı İçin Ekipman Sağlamasına İzin Verebilir - TeknoDiot.com

İngiltere, Huawei’nin 5G Ağı İçin Ekipman Sağlamasına İzin Verebilir


ABD hükümeti, Huawei’nin 5G şebekeleri için ekipman tedarik etmesini yasakladı. İngiltere, Huawei’nin 5G ağı için ekipman sağlamasına izin verebilir.

Ayrıca müttefiklerine de aynı şeyi yapmaya çağırdılar; burada, Huawei’nin ekipmanının bir şekilde Çin’in arka kapı erişimine izin verebileceği korkusunun olduğu ulusal güvenlik endişelerini dile getirdiler.

İngiltere, ABD hükümetinin en sağlam ve en uzun süredir devam eden müttefiki olarak kabul edilir, ancak bu ittifak yakında The Times’ın (maaş duvarı) verdiği bir rapora göre , İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın izin vermeyi kabul etmeyi düşündüğü teste tabi tutulabilir. Huawei, ülkenin 5G şebekesi için ekipman tedarik edecek.

ABD hükümeti bu kampanyayı Huawei’ye karşı takip etmesi için müttefik ülkeleri üzerinde baskı yapıyor. Bununla birlikte, İngiliz hükümetinin Çinli Behemot’la anlaşma yapmamak için hiçbir nedeni olmadığı görülüyor.

İngiltere, Huawei'nin 5G Ağı İçin Ekipman Sağlamasına İzin Verebilir

Geçen içinde “ABD’nin vs Huawei” nin, İngiliz Parlamentosu Huawei’nin teknoloji ve ürünler üzerinde bir önerilen yasağı reddetti. “Huawei’yi İngiltere’nin 5G’si veya diğer telekomünikasyon ağlarından tamamen dışlamak için hiçbir teknik neden bulunmuyor” ifadesine göre.

Yeni bir rapora göre, Boris Johnson, Huawei’ye İngiltere’nin 5G ağına erişim izni verecek. Üst düzey hükümet kaynaklarına ve güvenlik hizmetlerine göre rapor ilk olarak Sunday Times’dan geldi. Buna göre, hükümet bu kararla ilerleyecektir. Huawei’ye ağın “tartışmasız” bölümlerine erişim sağlayacaktır. Ne yazık ki, ağın “tartışmasız” bölümleri ile ne kastettiklerini açıklayamıyor. “Hasarın minimum olacağı alanlar” anlamına gelebilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu