Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, Özel Akıllı Telefon Yongaları İçin MediaTek ile Anlaştı

Xiaomi, özel akıllı telefon yongaları için MediaTek ile ortaklık yapacak.

Xiaomi’nin Tayvanlı yonga üreticisi MediaTek ile ortaklığı oldukça eski. Çinli üretici, uygun maliyetli değeri nedeniyle MediaTek yonga setlerine sahip akıllı telefonlar üretti. Bununla birlikte, bu ilişki Eylül 2019’da Redmi Note 8 Pro’nun tanıtılmasına kadar en iyi günlerini görmüyordu. 


Gerçek şu ki, MediaTek birkaç yıldır Qualcomm’un gerisinde kaldı, ancak sonunda Helio’nun piyasaya sürülmesiyle bunun üstesinden gelmeyi başardı. G serisi. Her şey daha da fazla, bu yıl 5G bağlantı özellikli yonga setlerinin Dimensity serisinin piyasaya sürülmesi ile umut verici oldu. Geçen yıldan bu yana, MediaTek yonga setlerine sahip çok sayıda Redmi akıllı telefon gördük ve bu daha da büyümeye hazır.

MediaTek ile Xiaomi bağı her zamanki gibi güçlü

Yeni bir rapora göre, her iki şirket de gelecekteki akıllı telefonlar için yeni bir özel akıllı telefon çipi geliştirmek için işbirliği yapacak. Xiaomi, bir süredir akıllı telefonları için özel bir çip arayışındaydı.

Xiaomi, Özel Akıllı Telefon Yongaları İçin MediaTek ile Anlaştı

Daha önce de belirtildiği gibi, Xiaomi’nin MediaTek ile ortaklığı şu anda oldukça güçlü. Bu nedenle, özel bir MediaTek yonga setine sahip bir Xiaomi akıllı telefonun görünmesi sürpriz olmayacak. Hatırlarsanız, Redmi Note 9 Pro, Helio G90T işlemcisini kullanan ilk akıllı telefon oldu. Benzer şekilde, şirket Redmi 10X’i Dimensity 820 SoC’yi kullanan ilk akıllı telefon olarak duyurdu. Şimdi, raporlar Dimesity 1000+ cips içeren bir akıllı telefonun gelişine işaret ediyor. Xiaomi’nin yeni bir MediaTek yonga setini piyasaya sürebileceğine inanmak için yeterli neden olduğuna inanıyoruz.

Şirketin ABD merkezli Qualcomm’a olan bağımlılığını azaltmak için iyi bir yol olacaktır. Huawei örneğinden sonra, hiçbir Çinli şirket ABD ile %100 güvende hissetmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu