Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi Mi 12 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi Mi 12 serisi özellikleri nelerdir?

Yeni bir Snapdragon amiral gemisi işlemcisinin piyasaya sürülmesi, genellikle Android üreticilerinin bitiş çizgisine ulaşmasını sağlar. Xiaomi Mi 12 serisinin teknik özellikleri ortaya çıktı.


Her zaman bir akıllı telefonu piyasaya süren ilk kişi olma arzusu vardır. En son rapora göre, Snapdragon 898 modellerinin ilk partisi Aralık ortasında resmi olarak tanıtılacak. Çinli ana akım üreticiler de takip edecek ve mümkün olan en kısa sürede yeni modelleri piyasaya sürecekler. Ayrıca bu çipi kullanacak ilk model büyük ihtimalle Xiaomi Mi 12 serisi olacak. Ancak Samsung Galaxy S22 serisi çekişme içinde kalmaya devam ediyor.

Xiaomi Mi 12 Serisi Özellikleri

Xiaomi Mi 12 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Bugün, popüler Weibo sızıntısı @DCS, Xiaomi Mi 12‘nin en son temel özelliklerini ima etti. Ona göre, Xiaomi’nin yinelemeli modeli 100W hızlı şarj çözümü kullanacak. Ayrıca, Xiaomi Mi 12 4700 mAh± pil kullanacakken, yüksek model 5000 mAhBu yeni amiral gemisi, çift çekirdekli malzemeler ve tasarım şemaları ile gelecek. Bu, enerji yoğunluğunu bir dereceye kadar artırabilir ve 5000mAh± daha ince hale getirebilir. 5000 mAh± bataryaya sahip ince bir akıllı telefona sahip olmak çok havalı olacak. Ancak bu, ağırlığı daha iyi hale getirmez.

Normal modele ek olarak, Pro modeli de 4700mAh pil kullanacak. Bu, 5000 mAh± değerinin Ultra modellerine özel olacağı anlamına gelir.

Xiaomi Mi 12 Detayları

Kimlik tasarımı açısından, Xiaomi Mi 12 serisi amiral gemisi modeli de Xiaomi Civi’ye benzer bir görünüm şemasını benimseyecek. Ön kısımda ultra dar çerçeveli hiperboloid ekran kullanılacak. Ayrıca, Xiaomi Mi 12 serisi çok çekici bir seramik arka kabuk kullanacak. Bu yapı, cam malzemenin sunmadığı bir doku, görünüm ve his sunar.

Kamera bölümünde, Xiaomi’nin bu yaklaşan dijital serisi 50MP ana kamera kullanacak. Bu, bu akıllı telefonun 200MP Samsung ana kamera ile geleceğine dair önceki raporların aksine. Ancak, bu 50MP ana kameranın 1920 fps süper ağır çekimi destekleyen ultra geniş bir alt çözüm kullanacağına dair raporlar var. Bu akıllı telefon ayrıca 50MP yüksek kaliteli ultra geniş açılı lens ile gelecek. Periskop telefoto da 50MP yüksek kaliteli bir lenstir. Bu, Xiaomi Mi 12 serisinin 50MP üçlü arka kamera kurulumu kullanacağı anlamına geliyor.

Mi 12, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 898 işlemcisini kullanacak. Ayrıca, bu cihaz bir LTPO uyarlanabilir yenileme hızı ekranı ile gelecek. Bu özellik, 1 – 120Hz arasında uyarlanabilir bir yenileme hızı ayarlama işlevi gerçekleştirecektir. Bu özellik aynı zamanda ekranın otomatik olarak ayarlanmasını da beraberinde getirecektir. Bu, bir kullanıcı yüksek performans gerektiren bir oyunu etkinleştirdiğinde ekranın yenileme hızının otomatik olarak 120 Hz’ye ayarlandığı anlamına gelir. Ancak, kullanıcı bir sosyal uygulamadayken yenileme hızını önemli ölçüde azaltır. Bu sonuçta cihazın güç tüketimine yardımcı olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu