Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi Mi 10, Android 11 Tabanlı MIUI 12 Beta Güncellemesi Aldı

Xiaomi Mi 10, Çin’de Android 11 tabanlı MIUI 12 Development Beta güncellemesini aldı.

Xiaomi, MIUI ile dünyanın en popüler özel Android arayüzlerinden birine sahip. MIUI sürümü söz konusu olduğunda şirket genellikle son akıllı telefonlarının çoğu için iyi bir yazılım desteği tutar.


Ne yazık ki, aynı temel Android sürümü için söylenemez. Buna rağmen, Çinli üretici daha hızlı Android güncellemeleri sağlamak için araştırma ve geliştirme ekibini ayarlıyor gibi görünüyor.

Android One programı mücadele ederken, birkaç Xiaomi akıllı telefonun zaten Redmi 7A gibi mevcut olan en sıcak olmayanlar bile Android 10 güncellemelerini aldığını söyleyebiliriz. Şimdi, şirket en yeni amiral gemisi Mi 10 ile Android 11’e sorunsuz bir geçiş sağlamak için önemli bir adım atıyor.

Geçen ay, Xiaomi, Android 11 Beta1 ‘in Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro için mevcut olacağını duyurdu. Şimdi, birkaç rapor Çin devinin Android 11’i MIUI 12 beta geliştirme sürümü şeklinde getiren yazılım güncellemesini Çin’deki Mi 10 birimlerine itmeye başladığını gösteriyor.

Bu büyük bir sürpriz, sonuçta, hiç kimse şirketin Android 11’i üstte çalışan bir MIUI cildi ile tamamlamasını beklemiyordu. MIUI 12, Mi 10 sahipleri için daha tatlı bir sürpriz. Sonuçta, şirket henüz resmi MIUI 12’nin piyasaya sürülmesi hakkında yorum yapmamıştır.

Xiaomi Mi 10, Android 11 Tabanlı MIUI 12 Beta Güncellemesi Aldı

Xiaomi cihazlarda Android 11 için ilk adım

Yeni güncelleme, Mi 10 sahiplerinin bazı Android 11 güzellikleriyle birlikte MIUI 12 güncellemesini bekleyebileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, bu beta derlemede tutarlı miktarda hata var ve günlük kullanım için tasarlanmamıştır.

İlk raporlara göre, güncelleme, kullanıcının bazı üçüncü taraf video uygulamalarındaki ses seviyesini ayarlamasına izin vermeme gibi sorunlarla geliyor. Ancak, geçici bir düzeltme var. Kullanıcılar medya ses düzeyi denetimini kullanıma izin verecek veya her zaman izin yönetimine izin verecek şekilde ayarlayabilir. Sorun, sonraki Android 11 betalarında mevcut olmamalıdır.

Bu güncelleme sadece Mi 10 için tasarlanmış olsa da, sonunda Mi 10 Pro için bir yapının ortaya çıkacağına inanıyoruz. Her iki cihaz da şirketin 2020 amiral gemisidir. Bu nedenle, Android 11 çalıştıran ilk Xiaomi akıllı telefonlar olarak görmek sürpriz olmayacak.

:: Android 11 Kararlı Güncellemesinin Tarihi Açıklandı

Xiaomi Mi 10, Android 11 Tabanlı MIUI 12 Beta Güncellemesi Aldı Xiaomi Mi 10, Android 11 Tabanlı MIUI 12 Beta Güncellemesi Aldı

Xiaomi Mi 10, Android 11 Tabanlı MIUI 12 Beta Güncellemesi Aldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu