Xiaomi Mi 10 Pro Kutusunda Huawei’ye Google Göndermesi

Xiaomi Mi 10 Pro kutusunda bir metin çok dikkat çekiyor. Huawei ve Google arasındaki duruma atıfta bulunuluyor.

Huawei’nin Google Hizmetlerini kullanamamasıyla ilgili bir metin Mi 10 Pro kutusunda yer alıyor. Mi 10 Pro henüz satışta olmaması ile ilgili bu metin gözlere çarpmamıştı.

Rakip akıllı telefon üreticileri, özellikle akıllı telefonlarını tanıtırken birbirlerini çalmanın çeşitli yollarına sahiptir. Huawei’nin Samsung veya Apple’ı solladığını gördük, ancak son zamanlarda Xiaomi, rakip akıllı telefon üreticilerini özellikle de Huawei’nin Google ile durumuna atıfta bulunuluyor.

Çinli dev geçtiğimiz günlerde Avrupa’daki küresel pazar için Mi 10 ve Mi 10 Pro modelini piyasaya sürdü. Modeller zaten piyasadayken, birçoğunun dikkate almadığı şey, Mi 10 Pro global versiyonunun kutusunda bir metin dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi 10 Pro kutusunda bir atıf

Xiaomi Mi 10 Pro Kutusunda Huawei'ye Google Göndermesi

Mi 10 Pro logosunun hemen altındaki yazıtta, “en çok kullandığınız Google uygulamalarına kolay erişimle” yazıyor. Bu, akıllı telefonları Avrupa’da çok popüler olan Huawei’de bir kazı yaparak doğrudan pazarlama stratejisi olarak görülüyor.

Tabii ki, Huawei kısa süre önce Mi 10 Pro gibi amiral gemisi bir model olan P40 serisini piyasaya sürdü. Ne yazık ki, P40 serisi pazar performansını etkileyecek Google hizmetleri ile gelmiyor. Xiaomi, Avrupa’da artan popülaritesini geliştirmek istiyor ve bunun gerçekleşmesi için şirketin kirli savaşması şaşırtıcı değil.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu