Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter CEO’su: Tweet Düzenleme Düğmesini Olmayacak!

Twitter CEO’su Jack Dorsey, ‘tweet’i düzenle’ özelliğinin zorluklarına dikkat çekerken, böyle bir butonun şu anlık olmayacağını açıkladı.

Tweet düzenleme düğmesi olmayacak. 2019’da Twitter, platformdaki ‘tweet’i düzenle’ düğmesi olasılığını ima ederek birçok kullanıcıyı heyecanlandırdı. Ancak, şimdi böyle bir özellik sunulmaktan çok uzak görünüyor


Aslında, böyle bir özellik büyük olasılıkla asla olmayacak. Bir video soru-cevap oturumu sırasında Twitter CEO’su Jack Dorsey, tweet düzenleme düğmesi isteyen birçok kullanıcıyı temsil eden bir tweet’i vurguladı ve özelliğin neden şimdiye kadar platformda fark edilmediğini ve bunu asla nasıl yapamayacağını açıklamaya devam etti.

Başlangıçta olmamasının nedenleri belirgin olmakla birlikte, birçoğu Dorsey’in şimdi neden olamayacağına dair açıklamasıyla tamamen ikna olmamıştır. Dorsey’e göre, Twitter’ın ilk modeli, işlevsel bir mobil internet bağlantısı olmayan kullanıcıların, SMS mesajları aracılığıyla platforma tweet göndermelerine izin verdi.

Tweet düzenleme düğmesi hakkında açıklama

Sonuç olarak, gönderilen bir SMS’i hatırlamanın veya düzenlemenin bir yolu olmadığından, Twitter’ın kullanıcılara platformda yayınladıklarını düzenleme seçeneği verme şansı yoktu. Bu, özelliğin neden başlangıçta mevcut olmadığını açıklasa da, burada sorgulanabilir hale geliyor. Dorsey’e göre, tweet’leri düzenleme sorunu artık retweetlerin nasıl çalıştığıyla ilgili. Dorsey’e göre, tweet’lerin düzenlenmesine izin vermek, birçoğu retweetledikten sonra bir kullanıcının ifadesini değiştirmesine yol açabilir. Sonuç olarak, bu, platforma yanlış bilgi verilmesine ve kullanıcılar tarafından farkında olmadan yanlış bilgilerin yeniden tweet edilmesine neden olabilir.

Ancak, Twitter’ın neden bu birlikte gösterimde çalışamayacağı açık değil. Örneğin Facebook, kullanıcıların yorumları düzenlemesine izin verir ve yapılan orijinal yorumu korurken yoruma “düzenlenmiş” bir etiket ekler. Bu, Twitter için sunucu yüklerini artırabilirken, kesinlikle olasılıkın ötesinde olmayacak ve kesinlikle platformun keşfedemeyeceği bir şey olmayacaktır. Birçok kullanıcı, Twitter’ın geçici bir düzenleme düğmesi fikrini bile keşfedebileceğini önerdi – orijinal tweet gönderildikten sonra 30 saniye gibi kısa bir süre için görünecek bir şey. Çoğu zaman, böyle bir dönem kullanıcıların istenmeyen yazım hatalarını düzeltmeleri veya tweet’lerine eksik bağlantılar eklemeleri için yeterlidir.

Twitter CEO'su: Tweet Düzenleme Düğmesini Olmayacak!

Buna yanıt olarak Dorsey, bu daha az sorunlu bir seçenek olsa da, Twitter’ın çalışma şeklinin gerçek zamanlı doğasını kıracağını ve kullanıcıların bir yayını yeniden tweetleme yeteneğini geciktireceğini belirtti. Twitter’ın son dakika haber çalışma biçimini korumak istediği anlaşılabilir olsa da, kullanıcıların tweet’leri düzenlemesine izin vermemek, genellikle orijinal tweet’in silinmesine veya hataların göz ardı edilmesine ve kalmasına izin verilmesine neden olur. Twitter’ın günümüzün en önemli sosyal medya platformlarından biri olduğu düşünüldüğünde, aslında oldukça önemli bir özellik olan ve platformda göze çarpmayan bir çözümün birleştirilmesi için bir çözüm tasarlanamayacağı garip görünüyor.

Dorsey ayrıca, kendini ciddiye alan bir internet şirketi olarak nostaljinin uğruna önemli bir yeni özellik sunmaktan kaçınamayacak kadar şaşırtıcı görünen SMS dönemi Twitter’ın “bu havasını korumak” istediğini belirterek konuyla ilgili açıklama yapmaya çalıştı. . Bununla birlikte, Dorsey’in oturum kapatma hattı, “Bunlar tüm düşünceler, ama muhtemelen asla yapmayacağız” dedi. Bu, düzenleme tweet özelliğinin 2020’de günün ışığını görmeyeceğini garanti ediyor, ancak bir minik bırakıyor. Dorsey ve ekibinin sonuçta onu tanıtmayı düşünebilecekleri bir geleceğe açıktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu