Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, LG, Alcatel ve Oppo Telefonlarında NFC Kullanımını Azalttı

Yakın Alan İletişimi anlamına gelen NFC akıllı telefonlar arasında oldukça yararlı bir teknolojidir.

NFC, bluetooth gibi kulaklıklar gibi aksesuarların bağlanması ve çok daha fazlası gibi çeşitli temassız işlevlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Android cihazlarda dosya paylaşmaya yardımcı olmakta ve kullanıcılar çeşitli özellikleri gerçekleştirmek için programlanabilir NFC yongaları kullanılmakta. Bu kullanışlı özelliklerin arasında, Asya’daki çeşitli üreticiler cihazlarına NFC ile güç sağlama konusunda direniyorlar.


ScientiaMobile tarafından sunulan Mobil Genel Bakış raporuna göre, Xiaomi, LG, Alcatel ve Oppo gibi üreticiler bazı cihazlarında NFC kullanmıyor. Aslında Asya bölgesi için tasarlanan cihazlara NFC yongalarının eklenmesini azalttı. Resmi verilere göre, LG, NFC yongalarının kullanımını 2015 yılında% 69’dan 2018’de% 55’e düşürmüştür. Benzer şekilde, Xiaomi’nin NFC özellikli cihazlardaki payı da bu yıl% 11.9’dan% 8.85’e düştü.

Üstelik Oppo, 2018’de payı% 28’den en az% 3’e düşürmüştü. Peki, Asya pazarlarında düşüş bazı nedenlerden dolayı önemli. Rapora göre, bu markalarda azalma görülüyor, çünkü cihazların çoğunu Doğu Asya pazarlarına gönderiyorlar. Bu pazarlar, ileri teknoloji cihazlar için yeterince gelişmiş değiller. Orta seviye ve giriş seviyesi cihazlar burada daha çok tercih edilmekte. NFC’nin cihazlardan çıkarılması, cihazın maliyetini birkaç dolar azaltmakta.

Xiaomi, LG, Alcatel ve Oppo Telefonlarında NFC Kullanımını Azalttı

Buna rağmen, Hindistan ve Çin gibi ülkeler, QFC kodlarını NFC yongaları yerine daha sık kullanıyor. WeChat Pay, PayTM, UPI ve Alipay gibi birçok temassız ödeme hizmeti, bu ülkelerde ödemeler için öne çıkmaktadır. Bu şirketler NFC kullanımındaki düşüş, gelişmekte olan pazarlara girmelerinden kaynaklanmaktadır.

Öte yandan, Huawei, Motorola, HTC, Sony ve Apple gibi üreticiler, cihazlarında NFC kullanılabilirliğini büyük ölçüde artırdı. Genel olarak, NFC kullanım eğilimi, Doğu Asya ülkelerinden ziyade Batı dünyasında oldukça belirgin durumda. Çeşitli kısıtlamalar nedeniyle, NFC kullanımı gelişmekte olan ülkelerde oldukça sınırlıdır. Bu nedenle, NFC’li akıllı telefonlarındaki genel düşüş zaman içinde önemli ölçüde azaldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu