Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, Katlanabilir Telefonlar İçin Yeni Arayüz Geliştiriyor

Xiaomi, katlanabilir akıllı telefonlar için yeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor.

Xiaomi, uzun zamandır akıllı telefon pazarındaki en büyük 10 üreticinden biri ve öngörülebilir gelecekte her şeyin değişmesi olası değil. Bununla birlikte, herkes Xiaomi’nin akıllı telefonlarla değil, MIUI kullanıcı arayüzüyle başladığını bilmiyor. MIUI 2010 yılında piyasaya sürüldü ve o zaman da oldukça orijinaldi.


Xiaomi katlanabilir akıllı telefonlar için yeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor. Xiaomi’nin MIUI’den başka bir şey lehine terk ettiğini veya görünüşünü kökten değiştirdiğini hayal etmek zor. Bununla birlikte, şirket en azından tamamen farklı bir tasarımda yapılmış bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir telefonlar için özel arayüz

Xiaomi, Katlanabilir Telefonlar İçin Yeni Arayüz Geliştiriyor

Gördüğünüz gibi, bu arayüz Windows Phone’a benzer bir kutucuk konseptine dayanmaktadır. Kutucukları özelleştirme imkanı var. Aynı zamanda, görüntülerdeki çok önemli bir unsur arayüzün kendisi değil, bu arayüzün üzerinde çalıştığı akıllı telefonun ana hatlarıdır.

Bu açıkça Mi Mix Alpha modelinin bir taslağıdır, yani patentlerden gelen arayüz bu cihazda ve örneğin yaklaşan Xiaomi akıllı telefonlarında görünebilir. Ana olan olması muhtemel değildir, ancak ek veya alternatif bir arayüz şeklinde.

Xiaomi, Katlanabilir Telefonlar İçin Yeni Arayüz Geliştiriyor

MIUI 12: İlk beta bazı Xiaomi akıllı telefonlar için kullanılabilir

Hatırlamamanız durumunda, 19 Mayıs’ta MIUI 12 Global’in resmi bir sunumu vardı, son birkaç saat içinde istikrarlı Beta sürümünde küresel olarak dağıtılmaya başladı.

Güncelleme yakın zamanda Xiaomi Mi 9 akıllı telefonda geldi ve yakında Mi 9T / Redmi K20 veya Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro gibi türevlerinde bekleniyor. Bu güncelleştirme yalnızca MIUI 12 Beta programına başarıyla kaydolmuş olanlar için geçerlidir.

Yeni özellikler listesinde bir Karanlık Mod 2.0, uygulama menüsü ve Ultra Güç Tasarruf Modu var. Ama aynı zamanda karmaşık 3D animasyonlara sahip duvar kağıtları bulduğumuz Süper Duvar Kağıdı. Ayrıca, gizlilik ayarları üzerinde daha dikkatli kontrolün yanı sıra sağlık metriklerini de iyileştirdik. Kamera uygulamasında ve çoklu görevde de haberler var. Şimdi, ekranda kayan pencereler ve Resim modunda Resim içerir.

Xiaomi, arayüzündeki animasyonlara büyük önem verdi. Çok daha gerçekçi bir bulanıklık için birden çok çakışan katman oluşturdular. Bu, yarı saydam animasyonları göze çok daha hoş ve gerçekçi hale getirir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu