Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, İddia Edilen Beyaz Uygulama Listesiyle İlgili Söylentileri Yalanladı

Xiaomi, Çin mikroblog platformunda Weibo’da ortaya çıkan bir iddiaya cevap verdi. Xiaomi’nin bir beyaz liste işlevi üzerinde çalıştığını belirten ve bu işlev tarafından onaylanmayan hiçbir uygulamanın Xiaomi cihazına indirilemediğini belirten yeni bir söylenti serisine katılmaktadır.

Temel olarak bu beyaz listenin, akıllı telefonu sözde zararlı uygulamalardan korumak amacıyla bir akıllı telefon üzerinde olduğu onaylanan tüm yazılım uygulamalarının seçilmesinden sorumlu olduğu tahmin edilmektedir.


Tam olarak söylenti şöyle; işlevin Çin’de satılan Xiaomi telefonlarında geleceği, Mart ayından itibaren kullanılacağı belirtiliyor. Bu söylentilere göre, herhangi bir Xiaomi cihazının mevcut kullanıcıları, belirli kısıtlamalarla karşılaşmamak için güncelleme yapmak zorunda kalacak. Ayrıca, işlevin yeni Mi telefonlarına önceden kurulacağı gerçeğinden bahsediyor. Bu özelliğin faydalı olabileceği doğrudur ancak bu, terminallerinde istediklerini indirmekten çekinmeyen kullanıcılar ile büyük sorunlar yaratacaktır.

Xiaomi, İddia Edilen Beyaz Uygulama Listesiyle İlgili Söylentileri Yalanladı

Xiaomi iddiaları yalanladı

Bu söylentilerin yarattığı bütün kargaşayla birlikte, Xiaomi halkla ilişkiler başkanı Xu Jieyu , bu konuyu açıklığa kavuşturmak ve bunun sadece bir söylenti olduğunu söylemek zorunda kaldı. Bununla birlikte, bu söylentilerin şirket tarafından alınacak kararlarda bir miktar ağırlığa sahip olma olasılığı her zaman vardır.

Sözde, söylenti de root mümkün veya Xiaomi akıllı telefonlarında (daha önce Xiaomi global ve Çin sürümleri arasındaki ROM değişikliklerle gündeme aldığını unutmayın) bu beyaz listeden sıyrılma imkanı doğuyor ama Xiaomi bu durumu zaten yalanladı. Tabii ki, sadece basit bir söylenti meselesi ve buna rağmen çok fazla dikkat etmemeleri gerektiğini söyleyerek çoktan konuştular.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu