Huawei Mate 40’ın Ekran Detayları Ortaya Çıktı

Huawei’nin yeni amiral gemisi olacak olan Mate 40 serisi hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

ABD ile yaşanan bir krizin ortasında, Huawei hakkında sızıntılar sektörde düzenli aralıklarla yapılıyor ve bizi asla hayal kırıklığına uğratmıyor.

Şirketten bir sonraki yeni nesil amiral gemisi hakkında sızıntılar devam ediyor. Eylül ayı sonlarında bir yere gelmesi planlanan Mate 40 serisidir. Bundan önce, akıllı telefonun ekran boyutu ve iddia edilen bir orta çerçeve kamera tasarımını ortaya çıkardı.

Bir Twitter kullanıcısından en son sızıntı, Huawei’nin yaklaşmakta olan Mate 40 serisi akıllı telefonlarda 6.7-6.8 inçlik bir ekranı benimseyebileceğini gösteriyor. Bu, selefi Mate 30 Pro’da bulunan 6.53 inçten daha büyük olacak.

Ekran Daha Büyük ve Daha Kavisli

Huawei Mate 40'ın Ekran Detayları Ortaya Çıktı

Bununla birlikte, bu yeni ekran boyutu Mate 40 Pro’da olabilir. Bunun nedeni, aynı isimlendirmeye rağmen, Mate 30 ve Pro’nun düz bir ekran olmasına rağmen garip bir şekilde daha büyük bir 6.62 inç olan normal Mate 30 ile ekranda küçük farklılıklar var.

Ekranın Mate 40 ve Pro’daki kavisden farklılıklar ile AMOLED eğimli olmasını bekleyebiliriz. Ayrıca 90 / 120Hz ile daha yüksek ekran yenileme hızına sahip olabilirler.  Birkaç rapor şelale ekranının selfie kamerayı yerleştirmek için delikli bir ekran olacağını söylüyor.

Başka bir haberde, Huawei Mate 40’ın iddia edilen bir orta çerçevesi de çevrimiçi sızdırıldı. Weibo’ya sızan Mate 40’ın orta karesi, kamera kesimlerini, ekran içi parmak izi sensörü yerleşimini, hoparlörleri ve daha fazlasını gösteriyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Turkcell, Teknolojisiyle Kayıp Kakınlarının Sesi Oluyor
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu