Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, AMD İşlemcili RedmiBook Modelini Onayladı

Xiaomi resmi olarak yeni RedmiBook ürünlerinin AMD R5 3500U işlemci kullanacağını resmen açıkladı.

Ayrıca şirket, yeni RedmiBook’un AMD serisi ile çıkış tarihini açıkladı. 21 Ekim’de AMD işlemcili RedmiBook modelleri raflarda yerini alacak.


Bu yeni RedmiBook serisinde AMD platformlu ilk RedmiBook modelleri olacak. Xiaomi ilk defa dizüstü bilgisayarlarında bir AMD işlemci kullandı.

AMD, özellikle son zamanlarda piyasaya sürülen Ruilong serisi, ultra yüksek işlemci performansı ile her zaman bilinir. Güçlü çoklu açma performansı ve entegre yüksek performanslı APU sayesinde, piyasada en çok talep edilen ürünlerden biri haline geldi.

Aynı performans parametrelerini dikkate alırken, AMD platform ürünlerinin Intel platform ürünlerine göre belirgin bir fiyat avantajı vardır. Bu aynı zamanda kullanıcıların yeni RedmiBook ürünlerinin fiyat / performans oranını dört gözle beklemelerini sağlar.

Xiaomi, AMD İşlemcili RedmiBook Modelini Onayladı

RedmiBook serisine gelince, Xiaomi bu yıl Haziran ayındaki ilk çıkışından bu yana bir dizi ürün piyasaya sürdü. Intel Core 10 işlemcili ilk RedmiBook 14 geliştirilmiş ürün grubu, Jingdong ve Tmall gibi çeşitli platformlarda satıldı. Ancak, tesadüfi değil. Bu laptopun fiyatı 4.000 yuan (564 dolar). Bu yüzden Redmi’nin zaten nihai fiyat / performans oranına ulaştığını söyleyebiliriz. AMD ile RedmiBook, 400 dolar fiyat bandında olacağı söylendi.

AMD R5 3500U özellikleri

Söylendiği gibi, yeni RedmiBook ürünleri AMD R5 3500U işlemciyi kullanacak. AMD R5 3500U’nun normal versiyonu maksimum güç tüketim limitine sahip. Dizüstü bilgisayar tam olarak yüklendiğinde, CPU ve GPU zaman aşımına uğradı. Bununla birlikte, tam kan versiyonunda bu sınırlama yoktur ve CPU ve GPU performansı aynı anda en üst düzeye çıkarılabilir. Redmi tarzında, yeni ürün R5 3500U’nun tam sürümüyle donatılacak. Bu aynı zamanda yeni RedmiBook’un daha iyi bir ısı dağılımı performansına sahip olacağını gösteriyor.

AMD R5 3500U, dört çekirdekli ve okta iplik tasarımını benimsiyor. En yüksek frekans 3.7GHz’e ulaşır. Ayrıca, güçlü bir çok iş parçacıklı bilgi işlem performansına sahiptir. En büyük vurgu, aynı rakip Intel ürünleri ile karşılaştırıldığında neredeyse 1 set performansa sahip entegre Vega 8 GPU‘dur. Başka bir deyişle, AMD R5 3500U, kıyaslanabilir Intel işlemcilerden daha iyi bir oyun performansına ve daha düşük bir fiyata sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu