Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi CEO’su: 2020 Yılında 10 Farklı 5G Akıllı Telefonu Piyasaya Süreceğini Söyledi

2019 yılı 5G teknolojisinin yılı oldu ve Çin, 5G ağını benimseyen dünyadaki ilk ülkelerden biri oldu.

Şimdi, akıllı telefon üreticileri ve şebeke operatörleri, bu yeni nesil iletişim teknolojisini daha popüler hale getirmek için çalışıyor.


Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu yıl iç pazarında iki adet 5G akıllı telefonu piyasaya sürdü. Şuanda piyasada iki Xiaomi modeli var; Mi MIX 3 5G ve Mi 9 Pro 5G modelleri olarak. Şimdi, Xiaomi CEO‘su, Xiaomi’nin önümüzdeki yıl 5G teknolojisiyle çalışan 10’dan fazla akıllı telefonu piyasaya süreceğini açıkladı.

Çin’deki ilk üç taşıyıcı, ülkedeki 5G için ön aboneliği kabul etmeye başladı ve bu yılın başlarında yayınlanan rapora göre, resmi olarak dağıtılmadan önce bile 5G’ye 9,3 milyondan fazla kullanıcı kaydoldu.

Xiaomi CEO'su: 2020 Yılında 10 Farklı 5G Akıllı Telefonu Piyasaya Süreceğini Söyledi

China Mobile’in zaten 5,6 milyon 5G aboneliği sağladığı bildiriliyor; China Telecom ve China Unicom’un ise sırasıyla 1,9 milyon ve 1,8 milyon civarında olduğu söyleniyor.

2020’de 10 adet Xiaomi 5G akıllı telefon geliyor!

Yakın tarihli bir raporda, Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi (TSMC) 5G akıllı telefonlara olan talebin gelecek yıla kadar 300 milyon adede ulaşabileceğini öngörüyor. Şu anda, 5G telefonları pazarın sadece yüzde 1’ini oluşturuyor, ancak araştırma firması Strategy Analytics, daha fazla tüketici 5G destekli cihazlara geçerken 5G telefonların 2020 yılında yüzde 10’a yükseleceğini öngörüyor.

Çin’in 5G altyapılarının piyasaya sürülmesi nedeniyle öne çıkan en büyük 5G pazarı olması bekleniyor. Ülke, Huawei’nin kalesi olduğu için, Huawei’nin gelecek yıl 5G akıllı telefon satışlarında Samsung’u geçebileceğini varsayılıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu