Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım Nasıl Bakılır?

Xbox Game Pass kaç saat oynadım bilgilerine nasıl erişirsiniz?

Xbox üzerinden oynadığınız her oyunun oynama süreleri Xbox’ın resmi web sitesinde veya Xbox Console üzerinden elbette izin verdiğiniz taktirde kayıt altına alınmaktadır. Xbox Game Pass kaç saat oynadım nasıl bakılır?

Microsoft tarafından kullanıcıların yorumlarına açık ve kullanıma hazır hale getirilen Xbox içerisinde binlerce oyun bulunmaktadır. Bu oyunların hepsi neredeyse harika denilebilecek ve dev oyun şirketleri tarafından yayınlanan oyunlardır.


Elbette gün içerisinde Xbox ile oyun oynarken çok fazla vakit geçirebiliyoruz ve bazen bu durum canımızı sıkıyor. Xbox Game Pass kaç saat oynadım nasıl bakılır? Sorusuna da yanıt arayan binlerce kullanıcı var. Hadi o zaman merakınızı giderelim.

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım

Sizlerle paylaşmış olduğumuz bu adımları İnternet sitesi veya console fark etmeksizin aynı sırayla uygulayarak oyun sürelerinize erişim sağlayabilirsiniz.

  1. Öncelikle Xbox’ın internet sitesine daha sonra ise hesabınıza giriş yapın.
  2. Ekranınızın sağ üst kısmında bulunan profil resminizin bulunduğu alana tıklayın.
  3. ‘’Xbox profilime git’’ seçeneğine tıklayın.
  4. ‘’Başarılar’’ bölümüne tıklayın.
  5. Oyun sürenizi öğrenmek istediğiniz oyunun üstüne tıklayın.
  6. Açılan sekmede tekrardan ‘’başarılar’’ seçeneğine tıklayın.
  7. Karşınıza çıkan sekmede seçmiş olduğunuz oyunun oynadığınız süre belirecektir.

Ekran görselleri ile sizlere adım adım anlatacağız. Hadi başlayalım! Xbox hesabına giriş yaptıktan sonra Xbox Profile kısmına giriş yapın.

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım Nasıl Bakılır?

Sonrasında işaretli kısımda olduğu gibi “Başarılar” sekmesine tıklayın. Açılan sayfa aşağıdaki gibidir. Burada oynadığınız oyunları görebilirsiniz. Ben Forza Horizon 5 oynamıştım. Bu oyunun detaylarına bakarak “Xbox Game Pass kaç saat oynadım” sorusunun cevabına erişebileceğiz.

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım Nasıl Bakılır?

Yukarıdaki listede oynadığınız oyunlardan birini seçin ve tıklayın. Hemen ardından açılan sayfada “başarılar, oyun puanı ve oynanan dakika” alanlarını göreceğiz. Bizi ilgilendiren kısım “oynanan dakika” alanı üzerinde Xbox Game Pass kaç saat oynadım sorusunun cevabına ulaşmış oluyoruz.

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım Nasıl Bakılır?

 

Xbox Live Nedir?

Xbox Live çevrimiçi sanal bir ortamda, uzaktan bağlantı seçeneği ile oyun severlere ama bilgisayarının özellikleri oynamak istediği oyuna yetmeyenlere internet üzerinden oynama imkânı sunan hizmettir. Oyun severlerin birbirlerine yönlendirmeleri veya katılmaları ile gerçekleştirilen bu hizmetin özellikleri, sürekli ilerlemektedir.

Örneğin; Xbox 360’da yer alan birçok çevrimiçi oyunun devam etmesini sağlamak için Xbox Live Gold aboneliğini alanlar genellikle daha fazla verim alabilmektedir. Kabul edilmese de bir tık daha fazla ayrıcalıkları mevcuttur.
Ayrıca Xbox Live’ın kurucusunun Microsoft olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

Xbox Game Pass Kaç Saat Oynadım Nasıl Bakılır?

Microsoft’un desteği ile beraber Xbox Live hizmetine ‘’Party’’ ismi verilen odalar getirilmiş ve bu odalar sayesinde oyuncular en fazla 8 kişinin girebileceği odalarda toplanabileceği duyurulmuştur. Bununla beraber sizinle aynı odaya giren insanlarla ile sesli olarak konuşabilme özelliğini de getirdikleri bilinmektedir.

İşte bu denli harika bir oyun platformu olan Xbox live oyun dünyasını yeniden şekillendiriyor diyebiliriz. Bu tarz güncel bilgiler için internet sitemizi güncel olarak takipte kalın! Son olarak Spotify şarkı sözleri görme ile ilgili rehber içeriğimize göz atmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu