Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox Game Pass 10 Milyon Aboneye Ulaştı

Xbox Game Pass 10 milyon aboneye ulaştı.  Ayrıca 90 milyon Xbox Live kullanıcısı bulunuyor.

Microsoft, 10 milyondan fazla insanın giderek artan sayıda PC ve Xbox oyunlarına erişim sunan abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’a abone olduğunu söylüyor. Hizmet 2017’de ayda 9.99 dolara 100’den fazla Xbox oyunuyla başladı.


Son zamanlarda Microsoft, şu anda aylık 4,99 dolarlık giriş fiyatıyla hizmetin bir PC sürümünü başlatmaya başladı. Microsoft ayrıca, hem Xbox oyunlarına, PC oyunlarına hem de Xbox Live’a ayda 14,99 dolar karşılığında erişim içeren paket abonelik sunuyor.

İstatistikler Microsoft’un Q3 2020 kazanç raporunun bir parçası olarak yayınlandı ve Xbox Game Pass abone rakamlarını ilk kez gördük. Microsoft, evde oyun siparişleri nedeniyle özellikle oyun oynamanın “artan katılımdan faydalandığını” söylüyor.

Xbox Game Pass 10 Milyon Aboneye Ulaştı

Microsoft iletişim şefi Frank Shaw’a göre bu durum “kayıt katılımı” na yol açtı. Xbox Live da bu çeyrekte aylık yaklaşık 90 milyon kullanıcı gördü. Microsoft’un oyun akışı hizmeti Project xCloud, yedi önizleme ülkesinde aktif kullanıcıların “100’lerinden binlerce” ı vurdu.

Xbox Game Pass üye kazanmaya devam ediyor

Koronavirüs pandemisi dünya çapında büyük aksaklıklara yol açarken, aynı zamanda evde çalışma ve eğlence hizmetlerinin kullanımını büyük ölçüde artırdı.

Microsoft açıkça bu eğilimin faydalanıcıları arasında yer alıyor, ancak bugünkü rakamlar bazı oyun hizmetlerinin özellikle Game Pass’in beklenenden çok daha büyük sayılara ulaştığını gösteriyor. EA’nın rakip abonelik hizmetleri olan EA Access ve Origin Access geçen yıl 5 milyon aboneye ulaşmıştı ve Microsoft’un önemli bir liderliği olduğunu gösterdi.

Xbox Game Pass 10 Milyon Aboneye Ulaştı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu