Tiktok Takipçi Satın Al

WordPress 5.5.2 Güncellemesi Yayınlandı

WordPress 5.5.2 sitenizin üç ana alanda yeni güçlere kavuşmasını sağlayacak: hız, arama ve güvenlik.

Hız

Geç yüklenen görseller sayesinde yazı ve sayfalarınız daha hızlı hissedilecek. Görseller hikayelerinizde harika bir etki yaratabiliyor fakat bazen sitenizi yavaşlatabiliyor.

WordPress 5.5’da görseller tarayıcının görünür alanına kaydırıldıklarında görünür oluyorlar. Bu olayın teknik karşılığı ‘geç yükleme’.


Mobilde, geç yükleme diğer cihazlar için yüklenmesi planlanan dosyalardan da koruma sağlar. Bu da okuyucularınızın veriye daha az ücret ödemesine — ve daha az pil tüketimine yol açar.

Arama

Yeni site haritanıza merhaba deyin. WordPress siteleri arama motorlarıyla uyumlu çalışır. Artık varsayılan olarak WordPress 5.5, arama motorlarının yayına girdiğiniz andan itibaren en önemli sayfalarınızı keşfetmesine yardımcı olan bir XML site haritası içerir.

Böylece daha fazla kişi sitenizi daha erken bulur, bu sayede onları meşgul etmek, elde tutmak ve abonelere, müşterilere veya başarı tanımınıza uyan her şeye dönüştürmek için daha fazla zaman tanır.

Güvenlik

Eklentiler ve temalar için otomatik güncellemeler. Artık, WordPress yönetim ekranından, eklentileri ve temaları otomatik olarak güncellenecek veya güncellenmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Böylece her zaman sitenizin mevcut en son kodu çalıştırdığını bilirsiniz.

Ayrıca her bir eklenti ya da tema için otomatik güncellemeleri açıp, kapatabilirsiniz — hepsi hali hazırda kullandığınız ekranlara eklendi.

ZIP dosyaları yükleyerek güncelleme

Eğer eklenti ve temaları kendiniz yüklemeyi seviyorsanız, artık bu da kolay — sadece ZIP dosyasını yükleyin.

Blok düzenleyicide öne çıkanlar

En son WordPress sürümü bir kez daha blok düzenleyici için heyecan verici yeni özelliklerin uzun bir listesini içeriyor. Örneğin:

Blok desenleri

WordPress 5.5.2 Güncellemesi Yayınlandı

Yeni blok desenleri, hikayenize uyacak şekilde karıştırıp eşleştirebileceğiniz metin ve ortam kombinasyonlarını kullanarak karmaşık, güzel düzenler oluşturmayı basit ve eğlenceli hale getirir.

Ayrıca blok desenlerini geniş bir eklenti ve tema seçkisinde bulabilirsiniz, ki zaman içinde daha çoğu da gelecek. İstediğinizi tek bir yerden seçin — tıklayın ve ilerleyin!

Satır içi görsel düzenleme

Fotoğraflarınızı doğrudan görsel bloğundan kırpın, döndürün ve yakınlaştırın. Görsellere çok fazla zaman harcıyorsanız, bu size zaman kazandırabilir!

Yeni blok dizini

Artık ihtiyacınız olan bloğu bulmak her zamankinden kolay. Yeni blok dizini blok düzenleyici içinde gömülü durumda, böylece düzenleyiciyi terk etmeden sitenize yeni bloklar ekleyebileceksiniz.

Ve çok daha fazlası.

Yukardakiler yüklemiş olduğunuz yeni blok düzenleyici özelliklerinin küçük bir parçası. Blok düzenleyiciyi açın ve keyfini çıkarın!

Her dağıtım erişilebilir yayımlama deneyimine katkıda bulunuyor, ve bu WordPress 5.5 içinde geçerliliğini koruyor.

Artık ortam ekranlarında ve modal pencerelerde bir satır metni seçmek yerine tek bir tuş ile bağlantıları kopyalayabilirsiniz.

Meta kutularını tuş takımı ile de taşıyabilirsiniz, ve görsel düzenleyici içindeki yönergeleri size okuyabileceği için yardımcı cihazınız ile WordPress içinde görselleri düzenleyebilirsiniz.

SEO uyumlu Wordpress temalarının kurulumunu daha doğru ve düzgün yapabilmek adına bir Wordpress eğitimi almanız gerekmektedir. Bunun için https://efehanyildiz.com/wordpress-egitimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu