Tiktok Takipçi Satın Al

WinRAR Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere winrar'da unutulan bir şifrenin nasıl pasif hale getirileceğine detaylı olarak anlatıyoruz.

Sanal ortamda dosyalara her kullanıcının erişim sağlamaması için şifreleme yapılmaktadır.


Özellikle doysa arşivleme konusunda en çok tercih edile WinRAR dosyaları farklı alanlara gönderilirken içerisindeki bilgilere erişim sağlanmaması için şifreleme yapılmaktadır.

Özellikle yüksek boyutlu dosyaların aktarımında en çok tercih edilen uygulama olan WinRAR şifreleme özelliğini dosyaları korumak amacı ile geliştirmiştir. Ancak bu şifreleme bazı kullanıcılar için olumsuz bir etki yaratmaktadır. Özellikle unutulan şifreler yüzünden erişilemeyen doysalar kullanılamaz hale gelmektedir.

Bu durumda kullanıcılar için en iyi seçenek WinRAR şifre kırma işlemidir. Bu işlem sayesinde şifrelenen doyanın şifresi kırılabilmekte ve içerisinde bulunanlara erişim sağlanabilmektedir.

WinRAR Şifre Kırma Dosyalara Zarar Verir mi?

WinRAR şifre kırma işlemi ile şifrenin ortadan kaldırılması dosyalarda kalıcı bir hasara yol açar mı? Diye düşünenler için bu sorunun cevabı hayırdır. Şifrenin kırılması doğrudan WinRAR uygulamasının şifreleme yöntemleri ile ilgilidir.

Yani şifrenin kırılması içerisinde bulunan dosyaların zarar görmesini sağlamamaktadır. Bu sebepten şifresi unutulan dosyaların tamamı şifre kırma işlemi ile kırılabilmektedir.

WinRAR Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Winrar Şifre Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Buradan PassFab for RAR programını indirin ve sonrasında kurunuz
  2. Şifresi kırılacak olan RAR klasörünü program üzerinden açın.
  3. İlk olarak Dictionary Attack seçeneğine tıklayın.
  4. Sonrasında Start butonuna tıklayın.
  5. Kısa zaman içinde RAR şifrenin çözülmesini bekleyin.
  6. Hemen sonrasında program yeni şifre verecektir.
  7. Bu şifreyi kullanarak dosyayı açınız.
  8. Dosyayı dilediğiniz hedef klasöre çıkartınız.
  9. Bu kadar! İşlem tamamlanmış olacaktır.

WinRAR şifre kırma işleminin yapılabilmesi için bir programa ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada internet ortamında birçok farklı şifre kırıcı program bulunmaktadır. Ancak en çok tercih edilen ve her zaman etkili bir çözüm sağlayan program PassFab for RAR olarak bilinmektedir.

Program sayesinde tüm WinRAR arşivlerinin şifreleri kolaylıklar kırılabilmekte ve arşiv içerisinde bulunan dosyaların tamamına hızlı bir erişim sağlanabilmektedir. Program indirilir ve kurulur. Ardından şifresinin kırılması istenen RAR klasörü program üzerinden açılır. İlk sırada yer alan seçenek olan “Dictionary Attack” seçeneği tıklanır. Bu işlem sonrasında “Start” butonuna tıklanır.

Kısa bir süre boyunca programın şifreyi algılaması ve çözmesi beklenmelidir. Program bu noktada WinRAR şifreleme tekniklerini bilerek hareket ettiğinden şifreyi son derece kolay bir şekilde algılayabilmektedir. Birkaç saniye bekledikten sonra program arşivin açılması için yeni bir şifre oluşturmaktadır. Bu şifre ile arşivin içerisinde girilebilmektedir. Bu sayede şifre kırılır ve içeride bulunan dosyaların tamamı hızlı ve pratik bir şekilde dışarı çıkartılabilir.

WinRAR Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

WinRAR Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu