Tiktok Takipçi Satın Al

Windows, Artık iPhone, iPad, Mac ve PC’de Kullanılabilecek: Windows App Duyuruldu

Microsoft, bir Windows uygulaması geliştirdiğini duyurdu. Bu uygulama, önceki Windows 365 uygulamasını temel alıyor ve uzaktan erişim için merkezi bir sistem sağlıyor.

Microsoft, iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için bir Windows Uygulaması geliştirdi. Uygulama, önceden var olan Windows 365 uygulamasını alıp Windows kopyasını uzaktan bir PC, Azure Sanal Masaüstü, Windows 365, Microsoft Dev Box ve Microsoft’un Uzak Masaüstü Hizmetleri üzerinde birleştiren merkezi bir hub haline getiriyor.

Windows Uygulaması, Windows’u uzaktaki ve bulutta olan PC’lere bağlanmak için bir merkez görevi görüyor. Microsoft, çoklu monitör desteği, özel ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme, webcam, depolama cihazları ve yazıcı gibi çevre birimlerine yönelik cihaz yönlendirmesi gibi özelliklere sahip. Ancak Windows Uygulamasının önizleme sürümü şu anda Android için mevcut değil.


Windows Uygulaması ayrıca Microsoft’un iş hesaplarıyla sınırlıdır, ancak tüketici kullanıcılarına da açılacağına dair işaretler vardır. Windows işletim sistemi üzerindeki Windows Uygulamasının oturum açma ekranında, kişisel bir Microsoft Hesabı kullanarak uygulamaya erişebileceğinizi gösteren bir bildirim bulunuyor, ancak bu işlevsellik şu anda çalışmıyor.

Windows, Artık iPhone, iPad, Mac ve PC'de Kullanılabilecek: Windows App Duyuruldu

Windows’u Her Yerde Kullanın

Microsoft, uzaktaki PC’lere bağlanmak için benzer uygulamalara sahip olmuştur, en önemlisi Windows ile birlikte gelen Remote Desktop Connection uygulamasıdır. Ancak “Windows Uygulaması” adı verilen ayrı bir uygulama markalama belirgin bir şekilde dikkat çekici ve Microsoft’un Windows’u tamamen buluta taşımak amacıyla daha geniş hedefleri olduğunu gösterebilir.

Eski Surface ve Windows başkanı Panos Panay‘ın şirketten ayrılarak Amazon’a geçmesinin ardından Microsoft yeni bir web odaklı Windows ekibi oluşturdu. Yeni “Windows ve Web Deneyimleri” ekibi, büyük ölçüde Windows için AI destekli web hizmetleri oluşturmaya odaklanıyor gibi görünüyor. Zaten Windows 11’de birçok web tabanlı özellik gördük, ana arama arayüzü web’den dinamik olarak güncelleniyor, bir widget sistemi ve hatta Copilot entegrasyonu bile var.

FTC v. Microsoft davası sırasında, Microsoft’un Windows’u tüketici tarafında tamamen buluta taşımak istediğini öğrendik, bunu zaten Windows 365 ile işletmelere sundu. Windows Uygulaması, kullanıcıların Microsoft’un işletim sistemini çalıştırmayan cihazlarda bile bulut PC’lerine ve Windows uygulamalarına erişmelerini sağlamak için bir sahne oluşturabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu