Tiktok Takipçi Satın Al

Windows’ta Silinen veya Kaybolan Dosyaları Geri Getirme

Windows’ta silinen veya kaybolan dosyaları geri getirme işlemi için pek çok kullanıcı bilgisayar tamircilerinin becerilerine güvense de bu işlemi evde de yapmak oldukça kolaydır.

Windows, genel işletim sistemi olarak her şeyi yedeklemeye ve kaydetmeye programlı bir çalışma sergilemektedir ve bu özelliğinden dolayı silinen herhangi bir dosyanın, sistem içerisinde kaybolma şansı yoktur.


Sistem kendi kendine yedekleme ya da saklama özelliğine sahip olduğundan, yapılacak basit bir işlem ile kaybolan ya da kaybolduğu düşünülen ve kalıcı olarak silindiği düşünülen dosyaların geri getirilmesi mümkün olmaktadır. Ancak elbette dosya miktarı, yoğunluğu ya da bilgisayarda o zamana kadar yapılan yükleme işlemlerine bağlı olarak işlem süresi değişkenlik gösterebilir.

Sistem Geri Yükleme

Windows’ta Silinen veya Kaybolan Dosyaları Geri Getirme

Pek çok bilgisayar bazı durumlarda açılış ekranında bir yazı göstermektedir. Yazının genel içeriğinde sistem kurtarma, soya kurtarma ya da dosyalar kurtarıldı şeklinde ibareler olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bu ibarelerin tamamı Windows işletim sisteminin kullanıcısını korumak için aldığı önlemlerin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu noktada, Windows’ta silinen veya kaybolan dosyaları geri getirme işlemi yapılabilmesi için, sistemin geri yüklenmesi yeterli olmaktadır.

Sistem geri yüklenmesi için, hangi Windows sürümünün kullanıldığı fark etmeksizin, başlat menüsüne “sistem geri yükleme” yazılması yeterli olmaktadır. Açılan menü içerisinden, sistemin hangi tarihe geri yüklemesini istediğinizi seçtiğiniz takdirde, değişken bir süre içerisinde Windows kendini belirlenen tarihe geri yükleyecektir.

Windows’ta Silinen veya Kaybolan Dosyaları Geri Getirme

Windows’ta Silinen veya Kaybolan Dosyaları Geri Getirme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu