Tiktok Takipçi Satın Al

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Uyarı

Bugün sizlere Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının çözümü için yapılabilecek işlemleri detaylı olarak anlatıyoruz.

Windows 10 lisans sorunu nedir? Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcılar bazı zamanlarda “ Windows lisansınızın süresi yakında dolacak ” hatası alabilmektedir.


Bu hatanın alınmasının birkaç farklı sebebi olabilmektedir. Ancak sebep ne olursa olsun hatanın ortadan kaldırılması diğer tüm bilgisayar hatalarında olduğu gibi mümkündür. Hatanın alınmasındaki sebep doğru bir şekilde tespit edilip çözüm için doğru adımlar atıldığı zaman hata başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Birçok kullanıcıyı rahatsız eden bu hatanın ortadan kaldırılması aslında son derece basit ve kolay bir işlemdir. Hatanın ortadan kaldırılması için atılması gereken adımlar doğru bir şekilde yerine getirildiğinde bir daha bu hata alınmayacaktır. Hatanın çözümünden önce hatanın neden kaynaklandığı bilinmelidir.

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Hatası Neden Olur?

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Bu hatanın ortaya çıkmasındaki ana sebeplerden bir tanesi lisans bilgisinin bir şekilde zarar görmüş olması olasılığıdır.

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının alınmasındaki genel sebeplerden bir tanesi aktivasyonu yapılmış işletim sistemlerinde gerçekleştirilen donanım değişiklikleridir.

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Uyarı

Yapılan donanım değişikliği aktivasyonun süresinin dolacağı şekilde bir hata alınmasına sebep olmaktadır. Örneğin sabit disk arızalandı ve değiştirildi. Değiştirilen sabit diske kurulan işletim sistemi Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının alınmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda Windows 7 ya da Windows 8 gibi işletim sistemleri Windows 10 işletim sistemine yükseltildiği zaman da bu hata ile karşılaşılmaktadır.

Hata Nasıl Çözülür?

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının çözümü oldukça kolaydır. Yalnızda doğru adımların izlenmesi gerekmektedir. Windows ve x tuşlarına aynı anda basılır. Açılan pencerede komut istemi seçilir. Komut isteminde “wmic path SofrwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey” kodu uygulanmalıdır. Bu komut Windows 10 lisans anahtarının görüntülenmesine olanak tanımaktadır.

Ekranda görüntülenen lisans kodu kopyalanmalıdır. Windows ve R tuşlarına birlikte basılır ve açılan çalıştır penceresinde “slui 3” komutu yazılır. Açılan ürün anahtarı girin penceresinde elde edilmiş olan lisans kodu ilgili alana girilmelidir. Ardından etkinleştirme işlemi yapılmalıdır. Bu sayede alınan hata tamamı ile ortadan kaldırılmış olacaktır.Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Uyarı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu