Tiktok Takipçi Satın Al

Windows Kayıt Defteri Temizleme Nasıl Yapılır?

Windows kayıt defteri temizleme işleminin belirli aralıklarla sürekli olarak yapılması önerilmektedir.

Bu işlem özellikle bilgisayarın verimli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için oldukça gereklidir. Windows kayıt defteri, bilgisayara yüklenen tüm verilerin, donanım bilgilerinin, yapılan işlemlerin ve kişi profillerinin detaylı olarak kayıt edildiği bir bölümdür.


Windows kayıt defteri, ön bellek bölümünde yer alan bir uygulamadır. Silinmediği takdirde bilgisayarda tüm işlemler fark edilir bir şekilde yavaşlayacaktır.

Windows Kayıt Defteri Nasıl Temizlenir?

Windows kayıt defteri temizleme işlemi için ilk olarak Windows menüsüne gelerek arama çubuğuna Regedit yazılmalıdır. Açılan dosyaya tıkladıktan sonra ‘’ Ver’’ butonu ekrana gelecektir. Bu butonun tercih edilmesi yedekleme işleminin yapılabilmesini sağlayacaktır.

Windows Kayıt Defteri Temizleme Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Yedekleme işleminin güvenli bir dosya üzerinden gerçekleştirilmesi sonrasında ekranın sol panel bölümünde yer alan Hkey- Currend- User öğesine tıklanması gereklidir. Yönlendirme sonrasında açılan alanda Software tercih edilmelidir. Software seçeneğinde bilgisayarın ön belleğinde kaydedilen bilgilerin tamamı bulunmaktadır. 

Bu noktada kullanıcıların silmek istediği dosya ya da programları seçerek Sil butonunu tercih etmesi gerekecektir. Silme işleminde oldukça titiz davranılması, gerekli olan verilerin saklanabilmesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü kayıt defterinde silme işlemi yapıldıktan sonra öğelere bir daha ulaşım sağlanabilmesi mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle tüm kullanıcılara temizleme öncesinde güvenli bir dosya tercih edilerek yedekleme yapılması tavsiye edilmektedir. Windows kayıt defteri temizleme işlemi Windows 8 ve Windows 10 sürümlü cihazların tamamında aynı şekilde yapılabilmektedir.

Windows Kayıt Defteri Temizleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu