Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Windows 11’in Bilgisayarınızı Daha Hızlı Yapabileceğini Söyledi

Microsoft, Windows 11’in sunduğu yeni özellikler hakkında konuşmak için çok zaman harcadı.


Ancak şirket, işletim sisteminin sağladığı performansı artırmak için çok fazla çaba göstermedi. Yani şimdiye kadar firmanın dediği gibi Windows 11 PC’nizi daha hızlı hale getirebilirdi.

Windows 11 Performans İyileştirmeleri

Microsoft’a göre, Windows 11’i daha iyi performans gösteren bir işletim sistemi haline getirmeye yardımcı olan kaputun altında birkaç ince ayar var. Sistemin uygulamaları ve süreçleri işleme biçiminde oldukça önemli bazı değişiklikler var. Windows 11, ön plandaki programları tercih edecek ve yeterli kaynak ayrıldığından emin olacak.

Bu, bir web tarayıcısında bir programın birden çok örneğini veya tonlarca sekmeyi çalıştırmayı seven kişiler için özellikle yararlıdır , çünkü başka bir örneği başlattığınızda uygulamanın kendisi zaten ön planda çalışır, bu nedenle daha fazla bellek, CPU ve diğer sistem kaynakları.

Microsoft, Windows 11'in Bilgisayarınızı Daha Hızlı Yapabileceğini Söyledi

Bir YouTube videosunda ( Windows En Son aracılığıyla ), Microsoft’un Windows Yönetim ekibinden Başkan Yardımcısı Steve Dispensa, “Bu, bu durumda kazanılan saniyeler. Ve gün boyunca uygulamaları kullandıkça zaman tasarrufu da artar. Bu yüzden duyarlı ve hızlı hissediyor. Ön planda önceliklendirme bunun büyük bir parçasıdır. Aynı kavram Windows kabuğunun kendisi, tarayıcı ve Windows 11’deki açık sekmeleriniz için de geçerlidir.”

Şirket varsayılan olarak tarayıcıda uyku sekmelerini etkinleştirdiği için Edge bu iyileştirmelerin çoğunu görecek . Bu, Windows 11’de önemli ölçüde bellek ve CPU tasarrufu anlamına gelebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu