iPhone Webcam Yapma Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

iPhone’u Bilgisayarda Webcam Olarak Kullanma

iPhone'u Bilgisayarda Webcam Olarak Kullanma

iPhone Webcam yapma işlemi oldukça merak ediliyor. Özellikle masaüstü bilgisayar kullanıcılarının kullanmak istediği bir olay.

iPhone Webcam yapma işlemi, iPhone cihazların Webcam olarak kullanılmasına olanak tanıyan bir işlem olarak bilinmektedir ve farklı amaçlarla pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

fakat bu işlemin yapılabilmesi için farklı uygulamalardan yararlanılması gerekmektedir. Her ne kadar bu yöntem işe yarasa da tam olarak bir Webcam konforu sağlamamaktadır fakat büyük ölçüde etkili olmakta, işe yaramaktadır.

Günümüzde popüler olarak iPhone cihazların Webcam olarak kullanılmasını sağlayan beş adet uygulama bulunmaktadır. Bunlar; EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam, PocketCam Lite, AtHome Camera,Presence ve FaceTime’dır. App Store’da yer alan ve en fazla kullanılan uygulama EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam’dır.

Bu uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir. Ayrıca bu uygulama, Webcam desteği olan her uygulama ile de çalışmaktadır.

iPhone'u Bilgisayarda Webcam Olarak Kullanma

FaceTime ile iPhone Webcam Yapma

FaceTime, iPhone kullanıcıları arasında en fazla tercih edilen ve kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Genel olarak bu uygulama, cihazlarında üçüncü parti bir uygulama kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca FaceTime uygulaması, stabilite açısından da üçüncü parti uygulamalara göre avantaj taşımaktadır. Dolayısı ile iPhone Webcam yapma amacıyla bu uygulama da sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu uygulamanın kullanılabilmesi için Mac ve iPhone cihaza yükleme işlemi gerçekleştirilmelidir. İzlemesi yapılmak istenen noktaya cihazın yerleştirilmesiyle ve Mac üzerinden iletişim kurulmasıyla bağlantı sağlanmaktadır.

Kişilerin çağrıya kendilerinin cevap vermesi durumunda, bağlantıda sorun yaşanması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Motorola RAZR 2’nin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Buğra Noyan

Meizu M10 Teknik Özellikleri Açıklandı

Yusuf Karcılar

Dünyanın Bitcoin Milyarderleri Belli Oldu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.